Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Boşanma sebepleri belli oldu

Magazin , 01 Mart 2021 Pazartesi, 09:20

Reality show yıldızı Kim Kardashian ile rap şarkıcısı Kanye West'in basına sızan mahkeme belgeleri sayesinde boşanma nedenleri ve dört çocuğun velayetini kimin istediği öğrenildi.

Boşanma sebepleri belli oldu

Kim Kardashian ve Kanye West'in boşanma belgeleri, ayrılık nedenlerini ortaya koydu. Basına sızdırılan belgelerde 40 yaşındaki Kardashian'ın 2014'te evlendiği 43 yaşındaki West'e şubat ayı başında açtığı boşanma davasının nedeni olarak aralarında "uzlaşmaz farklılıklar" olduğunu gösterdi.

The Sun gazetesi tarafından yayınlanan dosyalar, çiftin dört çocuğu North (7), Saint (5), Chicago (3) ve Psalm'ın (21 aylık) ortak velayetini istediğini de doğruluyor.

Belgelere göre ayrıca Kardashian, boşanma sonrası kendisi veya West tarafından eş desteği verme yetkisinin sonlandırılmasını da talep etti.

ANLAŞMAYA SADIK KALDILAR

West'in bu düzenlemelerden memnun olduğu öğrenildi. Taraflardan hiçbirinin sahip oldukları evlilik anlaşmasına itiraz etmedikleri de belirtildi.

2,2 milyar dolarlık serveti olan çiftin bir mülk anlaşması yapma konusunda da ilerleme kaydettikleri iddia edildi. Çiftin boşanma sürecini dostane bir şekilde yürüttüğü düşünülüyor.

People dergisine konuşan bir kaynak, "Kim ile Kanye arasında bir çatışma yok" ifadesini kullandı. Kaynak aynı zamanda, Kardashian'ın evliliği sürdürmenin yollarını aradığını, ancak bunun için iki tarafın da istekli olması gerektiğini ve West'in uzlaşmaya istekli olmadığı hissi yaşattığını öne sürdü.

Boşanma aşamasındaki çift hakkında her geçen gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Onlardan biri, Kardashian'ın boşanma sonrası bir ada kiralayarak boşanma partisi düzenşeyeceği yönünde.

Bir başka iddia da West'in, birliktelikleri boyunca eşine aldığı mücevherleri satmaya çalıştığı şeklindeydi. West'e yakın bir kaynak, West'in "Kardashian ile ilgimin kalmasını istemiyorum" dediğini öne sürerek, "Kanye kırılmış durumda çünkü hala Kim'i çok seviyor" demişti. Kaynak ayrıca, "Mücevher satma işini henüz halledememiş olmasına rağmen Kanye bana geçmişi hatırlatmalarını istemediğinden bahsediyordu" diye konuşmuştu.

MİLYONLARCA DOLARLIK MÜCEVHER ALDI

Evlilikleri boyunca West, Kardashian'ın mücevher koleksiyonu için milyonlarca dolar harcamıştı.

Bunlar arasında ilk çocukları North'un doğumu sonrası 1 milyon dolarlık Lorraine Schwartz pırlanta kolye, 3 milyon dolar değerinde 15 karatlık nişan yüzüğü, iki Cartier bilezik ve Kanye'nin yazdığı metnin üzerine kazındığı eski bir Cartier altın plak kolye yer alıyor. West'in hangi mücevher parçalarını satmaya çalıştığı bilinmiyor.