Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

BOSB kimden yana?

Ekonomi , 06 Kasım 2020 Cuma, 10:00

BOSB kimden yana?
T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’nın gönderdiği bir müfettişin, denetim raporuna istinaden OSB tarafından tedarikçiden alınıp servis edilen elektrik, su doğal gaz vb. hizmetlere ilişkin ödenmemiş borçların düzenli takibi ve teminat altına alınmasını öngördüğü uyarısı üzerine üyeler hizmet vermeyiz diye tehdit edilir mi?

Bir sanayicinin şikayeti üzerine müfettişin eksik kalan teminatların güncellenmesi notunu talimat görerek ve üzerine mum dikerek senet yerine teminat mektubu ya da nakit olarak talep edilmesini istemek hangi aklın ürünüdür?

O raporun içeriğine itiraz edilebileceğiniz müfettişin daire başkanı, ilgili kurumun genel müdürü, bağlı olduğu bakan ya da milletvekillerimiz yok mudur?

Makas değiştirip üretimden ranta geçenler bu zorlu günlerin farkında olmaz. Siz hangi dünyada yaşıyorsunuz?

Öte yandan o iki satır yazıyı yazan müfettiş hangi yatırım riskini almış bu güne kadar, kaç kişi istihdam etmiş ki; onun yazısını dokunulmaz görüyorsunuz?

Günü gününe borcunu ödeyen ve yükümlülüklerini yerine getiren üyelerinizin hakkını hukukunu korumak için itiraz edebilecek ferasetiniz, yüreğiniz ve vaktiniz yoksa hiç görev talep etmeyin.

Sahi! Kurucularının devlet ile hesaplaşması hep sıkıntılı olan bir firmanın borçları hem de her şey yolunda iken üst üste birikirken sizler neredeydiniz?

Raporda zikredilen “bundan sonraki süreçte OSB yönetiminin darboğaza girmesini önlemek” cümlesine istinaden soruyorum; BİS ve BOSEN sürecinde nerelerdeydiniz?

Ben söyleyeyim beyler!

Hepiniz yine oradaydınız!

Bursa ve Türkiye ancak üretirse büyür!

Siz üretenleri cezalandırma cüretini ya da onlar için mücadele etmemeyi kendi özel çıkarlarınız için mi seçiyorsunuz?

Bunun yanında OSB'ler bu tür uygulamaları değişik enstrümanlar kullanarak aşarken nakit ve kredi limitlerinin en çok zorlandığı bu PANDEMİ sürecinde borcunu zamanında ödeyen üyelere bu zulme neden alet oluyorsunuz?

Sizler görev ve yetki isteyerek seçildiğiniz BOSB üyelerinin haklarını korumakla mükellefsiniz.

Üretim nedir bilmeyen, istihdam yaratmanın zorluklarını yaşamayan, bankalarla tüketici kredisi dışında bir ilişkisi olmayan 675’linin tuttuğu raporun icra memurları değil.

Böyle bir dönemde böyle bir uygulama talebine karşı çıkılmaz mı?

Sizlerin bir raporla dizlerinizin bağı çözülecekse maaile her göreve talip olmayın.

BOSB de kulaklarınızı çınlatan yüzlerce sanayici olduğunu bilin.