Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bosman’dan sonra Hurmacı kuralları mı geliyor?

Bursaspor , 12 Ekim 2020 Pazartesi, 14:27

Bursaspor Kaptanı Özer Hurmacı, sosyal medyada bir paylaşım yaparak eşek arısı kovanına çomak soktu ve ortalık toz duman oldu.

Bosman’dan sonra Hurmacı kuralları mı geliyor?
Özer Hurmacı’nın halen oyuncusu ve kaptanı olduğu takıma kendisini transfer eden bir başkan hakkında söylediği sözler sadece onu değil bütün Bursaspor camiasını ilgilendirir.

Mesut Mestan’ın göreve gelişindeki yaşanan çarpık ilişkilerin, giderken yaşanmaması elbette mümkün değildi ama bunun kongrede, divanda, toplam olarak camia değil de bir profesyonel futbolcu tarafından dillendirilmesi konusunu ciddi olarak düşünmek gerekir.

Özer Hurmacı’nın sözünü tutmayan ve güvenilmez başkan dışındaki maç satan başkan gibi çok ağır suçlamalarını doğru bulmuyorum ve neden söylediğini bilmiyorum ama güvenilmez başkan konusunun altını itina ile çiziyorum.

Özer Hurmacı bu paylaşımı ile Pandora’nın kutusunu açmıştır. Profesyonel kulüplerin mali denetimleri mutlaka yaptırım gücü ve bilgisi olan resmi denetleme kurulları tarafından yapılmalıdır.

Çok sağlam ve önemli bir kaynaktan aldığım bilgiler ışığında Mesut Mestan ve yönetiminin Bursaspor’a bir sezonluk loca değeri kadar para vermediği halde 14 milyon alacağın nereden kaynaklandığını artık biliyorum.

Maliye Bakanlığına verdiği kurumlar vergisi beyannamesine göre aylık geliri brüt 8.500 lira civarında olan ve net olarak net 5 bin lira geliri olan birisi, ben filancaya 14 milyon borç verdim diyorsa bunun incelenmesi görevi Maliye Bakanlığı hesap uzmanlarını aşar MASAK’ın konusu olur.

Göreve geldiği andan itibaren hakkını yemeyelim Bursa lobisinin gayretleri ile TFF ve diğer gelirlerini temlikten kurtarıp peşin olarak ödenmesi sağlandı.

BŞB, 3 milyonluk BUDO göğüs reklamının yanı sıra Frey’in UEFA’lık alacağının çözümü için de bir formül bularak tahtanın açılmasını sağlamıştı.

Şimdi gelelim 14 milyonluk alacağın açılımına;

Devlete yıllık kazancı olarak beyan ettiği geliri 120 bin lira civarında olan cebinden bir deplasman bile karşılamayan bir Başkan nasıl oluyor da bir yıl içerisinde kulübün kasasına 14 milyon lira para sokuyor.

Bilgi kaynağım aslında yıllardır herkesin bildiği malumu şöyle açıkladı.

İhale aşamasında kurumların çoğu kazanan firmaya, Bursaspor’a bağış yapılması şartı koşuyor ve bağış gerçekleşmeden de işe başlama avans talimatını imzalamıyor.

Firmalar kulübe gidip parayı yatırırken isimlerinin geçmemesi ricasında bulunuyor. Bu paralar Başkan yatırmış gibi muhasebeleştirince de Başkanın alacağına yazılıyor.

Kayıtın kuyutun denetlenmediği eski yıllarda transfer rakamlarını şişirerek kulüpten alacağı olduğunu söyleyen eski yöneticiler sonra haram yememek için alacaklarını bağışladıklarını açıklarlardı.

Biz de saf saf helal olsun adama alacağını bağışladı diye ona paye verirdik.

Masum bir prestij operasyonu olan bu dümen sonradan menajerlerle iş birliği yaparak kulübü soyma taktiği olarak geliştirildi.

Özer Hurmacı’ nın bu çıkışı kulüplerin mali yapılarının denetlenmesi girdisi çıktısı ile resmi kurumlar tarafından yapılmalıdır diye düşünüyorum.

Yoksa içmeye ayranı olmayan gelir beyanına göre yoksulluk sınırında dolaşan Mesut Mestan, tahta açılır açılmaz 14 + 5 transferi nasıl yapardı diye hiç düşündünüz mü?

Şimdi denecek ki; Genel Kurulda oy çokluğu ile ibra edilen bir başkan ve yönetime laf edeceğine oy çokluğu ve oy birliği ile ibra edilmeyenleri neden yazmıyorsun?

Büyüğü ile hesaplaşmak için gün sayıyorum zaten!

O gün geldiğinde el mi yaman, bey mi yaman belgeleri ile alem görecektir.

Demem o ki; elbette Mesut Mestan’ ın dediği gibi kimse Bursaspor’dan büyük değildir ancak hesap sormayı bilmeyen kongre ve yanlış hesap önüne konduğunda utancından kızaracağına, kırmızı görmüş boğa gibi saldıran Başkanlar elinde heder olup giden bir Bursaspor kalır.