Bursa
Çok Bulutlu
18.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bozdağ: "Bildiri ayaklarımızın altındadır"

Gündem , 04 Nisan 2021 Pazar, 12:56

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, 103 emekli amiralin Montrö Sözleşmesi ile ilgili yayınladıkları bildiriye sert tepki gösterdi. Bozdağ, "Bu bildiri yok hükmündedir ve ayaklarımızın altındadır" dedi.

Bozdağ: "Bildiri ayaklarımızın altındadır"

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Bazı emekli amiraller; hadlerini aşmışlar, kendilerini bir şey sanmışlar ve eski Türkiye'yi özlemiyle iktidara ve halka ayar verme cüretinde bulunmuşlar. Türkiye, eski Türkiye değildir. Belli ki emekli amirallerin bazısı bu hakikati hâlâ öğrenememiş, ama onlar da öğrenecekler" ifadelerini kullandı.
Bozdağ, Türkiye'de Montrö Antlaşması'nı tartışmaya açan ya da Mavi Vatan'dan taviz veren konumda olmadığını belirterek, "Aksine bugün Karadeniz'de doğalgaz bulan, Ege ve Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin menfaatleri için dünyayı karşısına alan bir iktidar ve Türkiye vardır. Bu bildiri yok hükmündedir ve ayaklarımızın altındadır. Türkiye'de, ABD ve AB'nin menfaatini Türkiye'nin menfaati zanneden şahsiyetsiz eziklerin devri çoktan kapanmıştır. Türkiye ve Türk halkı, eski Türkiye özlemiyle bildiriye imza atan gürûha haddini bildirmeye muktedirdir" ifadelerine yer verdi.