Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bu çocuklar alınlarından öpülür 3-1

Bursaspor , 18 Ekim 2020 Pazar, 22:32

Bu maçtan önce bize direnç veren kazanımlarımızı yazmadan olmaz. Ek sürenin de bir işe yaramayacağını düşünen leşçi akbabalar tarafından -3 puan geliyor diye vıraklamalarına rağmen Erkan Kamat ve yönetimi başarılı hamlelerle alın terimiz olan üç puanı çakallara kaptırmadı ve sezona temiz başladık.

Bu çocuklar alınlarından öpülür 3-1
Yani üç yıllık ortaokulu Elmasbahçeler İlkokulunda dışardan verdiği sınavlarla bir haftada bitiren Mesut Mestan’ın geçen yıl kaptırdığı -3 puanı bu sezon kaptırmayarak 3 puanı cebimize koyduk.

Balıkesirspor maçında alın terlerini son damlasına kadar akıtan ve 3 puanı üç golle alan gençlerimizi gözlerinden öpüyorum.

Etti mi sana 6 puan

Sezona yeni başladık ve her takım her takımın rakibi olduğuna göre Balıkesirspor’ dan eksilttiği 3 puanla kâr hanesine 9 puan yazdı.

Günün esas hasılatını rakiplerin kayıpları üzerinden değil Adil Cenkciler’in takımın başına geçmesi ile kazandık diye düşünüyorum.Hoş geldin Adil Cenkçiler

En sonunda Sportif Direktör olarak atanarak yerini bulan Adil Cenkçiler geldiği andan itibaren takım içindeki enerjiyi yükselterek gençlere öz güvenlerini kazandırma operasyonunu başarıyla sürdürüyor.

Bence Adil Cenkçiler’in gelişi bu takıma her maçta kafadan bir puan yazar.

Ben tedbirli düşünüyorum ve sezon sonunda ilk altıya kalmayı başarı olarak görüyorum. Gün sonunda kaç numaralı koltukta oturacağımızı göreceğiz.

Mustafa Er’e bir tavsiyem var!

Kaybedilen puanlardan sonra Hoca hakkında konuşmak adettendir.

Ben kazandığımız maçtan sonra oyun oynanırken Mustafa Hoca’ya sahaya daha iyi konsantre olmasını, oyuna müdahale etmesini ve enerjisini futbolculara geçirmesini diliyorum.

Artık yanında bu işin üstadı Adil Hoca var.

Seyircisiz maçlarda bile kritik pozisyonlarda hocasının sahaya  tepki verdiğini gören kulübede oturanlar hocaya eşlik eder ve bu takım ruhu sahaya olumlu yansıdığı gibi hakemi baskı altına alır.

Bu güzel galibiyet Bursa’ya ve dostlara armağan olurken, avuçlarını ovuşturan niyeti bozuklara da kapak olsun.

Maçların 90 + dakika olduğunu unutmayalım.

Yine ilk golü biz attık!

Yine golü erken bulduk!

Ve yine rakip arkadan gelip beraberliği sağladı.

Ama futbolun 90 dakika olduğunu unutmayalım ve beraberlik golünü yedikten sonra karalar bağlayarak sosyal medyadan sallamak yerine bütün olumlu enerjilerimizi sahada olmasak bile gönderelim.

Bakın size ne anlatacağım.

Direkleri döverek golleri kaçırarak 85.nci dakikaları bulduğumuzda Vedat Kantar beni aradı ” Çok güzel oynadık ama yine puan kaybediyoruz” dediğinde “daha beş dakika ve uzatmalar var umudunuzu kesmeyelim” dedim.

O arada Bursa’da semirip Balıkesir’de süt ve göğüs reklamı veren Bak Yapı’nın kulaklarını çınlatırken iki gol kaçırdık üzerine de iki gol attık. 2-1 olunca maç bitene kadar kapatmama kararı aldık ve sonunda üçü bulduk ve üç puanı aldık.

Bundan sonra kritik devam eden maçların son beş dakikasının totemi de belli oldu.

Demem o ki; iyi düşünelim sonuç iyi olur.