Bursa
Parçalı Bulutlu
9.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bu engeli aşarız

Bursaspor , 21 Temmuz 2020 Salı, 14:35

Biz Bursaspor olarak hep zor alanı çok severiz.

Bu engeli aşarız
Hatırlayın şampiyon olduğumuz sezonda öyle olmadı mı?

Tüm İstanbul takımlarına ve onlara destek olan kulüplerle savaşmadık mı? Savaştık ve mutlu sona ulaştık.

Şimdi neden olmasın.

Rakip Adana Demirspor.

Oyun kuran ve Bursaspor başarısız olsun diye her türlü entrikayı çeviren ve silinen puanın baş sorumlusu olan Metin Korkmaz’ın başkan danışmanı olarak gözükmesine karşın teknik direktör gibi sahanın içerisinde olan birinin yönettiği bir rakiple mücadele edeceğiz.

Biz böyle zorlu maçları çok severiz.

Hatırlayın Bursa’daki Adana Demirspor karşılaşmasını. On kişi kalmamıza karşın rakibimizi yenmedik mi. Yendik. Hem de evire çevire. Şayet maçın hakemi Koray Gençerler biraz yürekli olup, hakem gibi maç yönetmiş olsaydı ben skorun çok daha farklı olacağına da inanıyorum.

Bursaspor, Hatayspor karşılaşmasını play-off yarı final maçlarını düşünürek pas geçti. Yıldızlarını Hatay’a bile götürmedi.

Takım içerisinde önemli sakatımız yok. Serdar Özkan dinlendi. Bir tek Hatayspor maçında yediği tekme sonrası sakatlanan Aykut var.

Cezalı oyuncumuz yok.

Bunlar Bursaspor’un artıları.

Bu nedenle ben umutluyum.

Tek korkum ise Metin Korkmaz’ın sahibi olduğu menajerlik şirketinin Bursasporlu birçok futbolcunun temsilciliğini yapması. Bunların futbolcuların kafalarını yapacakları transfer teklifleriyle karıştırmamaları.

Bunun içinde Başkan Mesut Mestan ile yönetim kuruluna büyük görev düşüyor. Özellikle alt yapıdan gelen genç oyuncularımızın bu insanlarla görüşmelerini ne yapıp edip önlemeleri gerekiyor.

Yarınki kritik maç öncesi pandemi krizine karşın Bursasporlu taraftarlar takımlarıyla buluşup onlara büyük moral verdi. Sanıyorum bu destek yeşil beyazlı futbolcuların sahada daha fazla mücadele etmelerini sağlayacaktır.