Bursa
Kum veya Toz Taşınım
15.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bu hayır çok güzel hayır!

Bursa , 03 Aralık 2020 Perşembe, 11:25

Bursa Atatürk Lisesi'nde başlayan arkadaşlıklarını, unutulmaz dostluğa dönüştürerek kırk beş yıldır sürdüren kadınlar, yaklaşık iki ay önce amansız hastalığa yenik düşen arkadaşları Esin Kurtoğlu Ertural adına aralarında para toplayarak Keles'te 20 orta öğrenim öğrencisine kışlık mont armağan ettiler.

Bu hayır çok güzel hayır!

Keles Belediyesi ve Keles Milli Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçerek ihtiyaçları belirleyen " Bursa Atatürk Liseli Kızlar " Esin Kurtoğlu Ertural'ın ruhuna dualar aldılar.

Pandemi süreci nedeniyle risk faktörü göz önüne alınarak arkadaşlarını temsilen Hatice Beytul Gürçay ve Nükhet Kırımlı Günenme'nin katıldığı hayır etkinliğine destek veren Keles Belediye Başkan Vekili Ali Mersin, Başkan Mehmet Keskin adına Keles'i hemşerilerinin teşekkürlerini, Keles Kadın Derneğinin ürettiği yerel ürünlerden oluşan birer anı paketi ile iletti.

Atatürk Liseli Kızlar, Ertural ailesine sorularak ve onların onayı ile belirlenen bu anma ve hayır biçiminin benimsenerek devam etmesi dileklerinde bulunulurken hayır duanın en anlamlı ve güzel şekillerinden biri olduğuna dikkat çektiler.

Bu güzel etkinliğe önemli indirim yaparak destek olan GÜRDAL COLLECTION'a da teşekkür ettiler.

Keles Çok Programlı Anadolu Lisesinin fiziki ve öğretmen kalitesine hayran kalan Gürçay ve Günenme, öğrencilerin tablet taleplerine Bursalı hayırseverlerin ses vermesini dilediler.

Haber:Büşra Ekim