Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bu sadece bir "PABLİTO" hikayesi değildir

Bursaspor , 18 Ocak 2021 Pazartesi, 14:49

Bursaspor Başkanı Erkan Kamat lifebursa.com'a Bursaspor'un efsanevi futbolcusu Pablo Martin Batalla ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Bu sadece bir "PABLİTO" hikayesi değildir

Adnan BATIR/lifebursa.com

Bursaspor'umuzun Antalya kampında lifebursa.com' a özel röportaj veren Erkan Kamat'a...

Sayın Başkan, biliyorsunuz ki Pablo Martin Batalla, Süper Lig şampiyonluğunda unutulmaz payı olan bir Bursaspor efsanesidir,

Kendisi ile çok iyi dostluğunuz olduğunu da biliyoruz.

Belgesel çekimi için sizinle buluştuk, bir çekim gerçekleşirdik.

Pablo Batalla bu hafta Bursa'ya geliyor. Hem heykel açılışı, hem de Lifebursa.com 'un sponsoru olduğu belgesel lansmanı için burada olacak. Batalla ile ilgili görüşleriniz nedir?

Diye sorduğumuzda...

Arjantinli efsane ile dikkat çekici açıklamalarda bulunan Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat

"Batalla benim çok iyi dostum, eşi Barbara da öyle, yılbaşından önce kendisiyle görüştüm. Onun gibi bir oyuncunun Bursaspor'da görev alması adına bir şeyler yapabilir miyiz diye, istişare ettik. Bursaspor için birçok fedakarlıklar, özverili çalışmalar yapabilecek, değişik planlamaları beraber konuşarak gidebileceğimiz, plan programlamalara dahil olabilecek bir karakter. Pandemiden dolayı yaşanan bir takım aksaklıklar var. Bursa'ya geldiği zaman bir araya geleceğiz. Daha görüşeceğimiz çok konular var. Onlarla ilgili de net açıklamaları zamanı gelince yaparız. Bursaspor'a sembol olmuş böyle bir ismin yaşarken heykelinin dikilmesi, belgeselinin çekilmesi çok güzel bir aidiyeti ifade ediyor. Bursaspor'un efsaneleri tabii ki bitmez ancak onların yaşamını sürdürürken değerinin verilmesi Bursaspor gibi büyük bir camianın her zaman yapması gerekenlerdir" dedi.

Erkan Başkan'ın özellikle kendisini öne çıkarmaktan kaçınan açıklamalarını dinledik ama bildiğimiz ve herkesin de gördüğü şey futbolcuların takım adına oynamaları için sadece parasal motivasyonun yetmediğidir. Eğer para her şeyi çözmüş olsaydı Ali Koç'un Fenerbahçe'si iki sezondur puan cetvelinde itilmiş kakılmış muamelesi görmezdi.

Erkan Başkan, Süper Lig şampiyonu Bursaspor'un isimsiz kahramanlarından biri olduğu kadar, son maçta İran'da işlerini bırakarak maça koştuğu Trabzonspor'u yenerek ligde kaldığımız günün de gizli kahramanıdır.

Bugün de Erkan Kamat göreve geldiğinde kulübün kasasının boş olduğunu, boyundan çok büyük borcu bulunduğunu, malı götürenlerin pastanın üzerine mum diker gibi gelirlerine de temlik koydurduğunu biliyordu ama dostlukları ve gerçek Bursasporlular ile bu yokuşu tırmanacağına inanarak yola çıktı.

İlk yarı transfer tahtası kapalı Bursaspor'un topladığı puan geçen yıl tahtayı açtırıp sözde cebimden 14 milyon harcadım diyen başkanın takımı ile aynı puana sahiptir.

Erkan Kamat yola çıkarken herkese elini uzatarak, yol boyunca sadece ve her zaman gerçekleri konuşarak, takımın başına yönetimi temsilen Adil Cenkçiler gibi bir motivasyon ustasını koyarak bugün gurur duyulacak genç bir takım oluşturdu.

Bu gerçek öyküden ders çıkarması gerekenler kendilerinin bile inanmadığı "benim verilemeyecek hesabım yok" diyerek inleyenlerdir.

Kurulan dostlukları yoldan çıkarak kaybetmemek ustalık ister.

Geçmişten önümüze düşen bu güzel karelerin yenilenmesine sadece lifebursa.com katkıları ile Bursa ve Bursaspor sevdalıları tanık olacaktır.

OTTOMAN GRUBUN maskotu olan YAKUP'a Erkan Kamat ve Batalla' nın YEŞİL-BEYAZ çektirmesi...

OTTOMAN GRUP Başkanı Vedat Kantar'ın dostları için onlarca forma imzalatması...

OTTO Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Dinçtürk'ün Batalla sevgisini heykel ile taçlandırması...

Asla birer tesadüf değil, vefadır.

Bu sahneler çok daha büyük sürprizlerle lifebursa.com sayfalarında ve life bursa TV sosyal medya hesaplarında olacaktır.

Ve "HOŞ GELDİN PABLİTO" demeye saatler kala bizi takip etmeye devam edin diyoruz.