Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bu sene hacca gidilebilecek mi?

Gündem , 09 Mart 2021 Salı, 11:22

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri yapılamayacaktır.

Bu sene hacca gidilebilecek mi?

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Suudi Arabistan ile 2021 yılı hac ibadetine ilişkin görüşmelerin sürdüğü belirtilerek, ''Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır'' denildi. Öte yandan 2020'de hac ibadeti yapılamadığı için hacı adaylarının hakları 2021'de devam edecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2021 yılı hac ve umre ibadetleriyle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''2020 yılı hac ibadeti Covid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt hakları 2021 yılı için de devam etmektedir.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile 2021 yılı hac ibadetine ilişkin görüşmeler sürmektedir. Görüşmeler neticesinde alınacak kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır.

Vatandaşlarımız, hac ve umre hizmetleri ile ilgili 0 850 260 13 13 numara aracılığı ile İletişim Merkezimizden bilgi alabilirler.''