Bursa
Parçalı Bulutlu
21.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bu yapılan hak mı? Hukuk mu?

Spor , 17 Ağustos 2020 Pazartesi, 17:08

Bursa’da çok hareketli günler yaşanıyor. Bursaspor malumunuz. Bu konuya artık yaz yaz çare bulunmuyor.

Bu yapılan hak mı? Hukuk mu?
Asıl önemli konulardan birisi de Bursa amatör spor kulüplerinin çilesi. Takımlar koca sene futbolcular, saha sorunları ve reklamsızlık imkansızlıklarla uğraşıyorlar.

Bursaspor bile bu şehirden destek alamazken, mahalle takımları bir gurup inanmış yöneticiyle yol almaya çalışıyor.

Sezona başlarken harcanan paralar, evin mutfağından kesilen hesaplar hep inandıkları başarı için. İşte senelerdir yakından takip ettiğim ve ciddi anlamda inanmışlar ordusuyla hareket eden bir camia Görükle İpek Spor...

Kendilerinin köşeme dahil olması tamamen adaletsizlik, iş bilmezlik ve hak, hukuk meselesinden ötürü.

Görükle İpek Spor pandemiden önce mücadelesini yapmış ve liglerin tatil edilmesine 1 hafta kala liglerden daha önce çekilen Çeltikspor ile maç yapacak ve ligin ilk yarısında aldığı 3 puanın üzerine bir 3 puan daha ekleyip 3 averajı da hanesine yazdıracaktı.

Vefa ve Kestel ise Çeltikspor ile oynaması gereken maçları oynamış ve 6 puan, 6 da averaj alarak zaten avantajını sağlamış. Normal şartlarda ligler oynansa Vefa ve Kestel resmi maç oynayacak. Kazanacak veya kaybedecek ama hakkıyla oynayacak, Görükle ise 3 puanı 3 averajla hanesine yazdıracaktı.

BASKF ligleri tescil edip, resmiyete kavuşturuyor ve Görükle İpekspor’a “Siz artık BAL liginde Bursa’yı temsil edeceksiniz” diyor. Görükle halkı, oyuncu gurubu, alt yaş kategorisi ve aileler ile binlerce kişi hem seviniyor, hem de şampiyonluk kutluyor.

Başkan Ramazan Kıvrak ise yeni sezon hazırlıklarına başlıyor ve üst ligden transferler yaparak, peşinatlar dağıtıyor. Görükle gibi kendi ayakları üzerinde duran bir takım kimseye minnet etmeden hazırlıklarını yaparken hevesleri kursaklarında kalıyor.

Bir telefon alıyorlar ve deniliyor ki “BAL ligi iptal yazı, tura atacağız” ya siz şakamısınız? Adamların 3 puanını ekleyin yazı, turayı da kahvede aranızda atın. Vefa ve Kestel’e de lafım yok elbette hakkını hukukunu korumaya, takımı çıkarmaya uğraşacak. Bu nasıl adaletsizliktir ki bu karardan bu kadar kolay dönüyorsunuz?

Harcanan emek, sevinç, mutluluk ve en önemlisi onca transfer ne olacak?

Bu karardan dönen bir kurum, ileri de yazı turayı da dik getirmeyeceğinin garantisi var mı? Görükle İpekspor Nilüfer bölgesinde diye mi bütün bunlar?

Siyaseten kuvveti yok diye mi?

TFF’ye mi özendiniz? Siz Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu değil misiniz? Buna adil bir karar verin, ya da acilen oturduğunuz koltukları terk edin.

Şunu samimi olarak söylüyorum. Görükle İpekspor yalnız değildir, yalnız kalmayacaktır.