Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bülent Ersoy göreve..!

Magazin , 14 Eylül 2020 Pazartesi, 12:04

Bülent Ersoy göreve..!
PANDEMİ sürecinde zor günler geçiriyoruz.  Psikolojik ve soysal anlamda içimize kapandık. Konserler, etkinlikler ve şenlikleri bırakın düğünler bile yapılamıyor.

Geçenlerde TC İletişim Başkanlığı ve organizatör firma Poll Production’ın YouTube kanallarından yayınlanan “İstanbul Yeditepe Konserleri” organizasyonu ile 30 milyon lira bütçeli konser dizisi yapıldı ama ilgi görmedi.

Ajda Pekkan, Sibel Can,, Demet Akalın, Alişan, Funda Arar, Hakan Peker, Işın Karaca, Coşkun Sabah, Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Muazzez Ersoy, Zekai Tunca, Özhan Eren, Orhan Hakalmaz, Ceyhun Çelikten, Ebru Yaşar ve Bülent Serttaş gibi çoğu popüler kültür temsilcilerinin katıldığı ve yine çoğunun söylüyormuş gibi yaparak (play back) verdiği konser dizisinde maksat hasıl olmadı.

Bütün bunlar yapılırken Türk Sanat Müziğinin yaşayan en güçlü sesi ve icra sanatçısı Bülent Ersoy’un, eski bir futbolcunun karısı ile yarışmacıların birbirini yediği şapşal bir makyaj ve kuaför programında jürilik yapması yakışmıyor.

Bülent Ersoy’un her zaman baş tacı ettiği Türk Sanat Müziği izleyici ve dinleyicilerine bir borcu vardır ve ödeme zamanı şimdidir.

Bülent Ersoy sağlığının elverdiği şekilde tamamen klasik ve yakın dönem Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan bir konser dizisi çekerek halkla buluşmasını diliyorum.

Bu konser dizisi rekorlar kırarak Bülent Ersoy’a çok yakışacağı gibi PANDEMİ döneminde yorulan biz Türk Sanat Müziği sevdalılarına da ilaç gibi geleceğini düşünüyorum.

Elbette açılan bu yoldan Musa Eroğlu, Belkıs Akkale, Hüseyin Turan,Erdal Erzincan gibi Türk Halk Müziği sanatçılarının da yürüyeceğini umut ediyorum.

Ve de Türk pop müziğinin en iyilerinden  Sezen Aksu, Tarkan, Sıla gibi sanatçıları da görmek isteriz.