Bursa
Parçalı Bulutlu
10.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

BURKÜP'ün ilk başkan adayı Tunalıgil

Bursaspor , 14 Şubat 2021 Pazar, 20:20

Bursasporlu Kongre Üyeleri Platformu'nun (BURKÜP) 28 Şubat'ta gerçekleştireceği genel kurul için başkanlığa adaylığı açıklayan ilk isim Tolga Tunalıgil oldu.

BURKÜP'ün ilk başkan adayı Tunalıgil

Bursaspor kongreleri üyelerini aynı çatı etrafında buluşturan BURKÜP, kongreye gitmeye hazırlanıyor. Yeşil-beyazlı renklere gönül verenler tarafından oluşturulan platformun kurucu başkanlığını üstlenen Avukat Hakan Dinçtürk'ün yeni dönemde aday olmayacağını açıklamasının ardından hızlanan süreçte 28 Şubat'ta gerçekleştirilecek olan genel kurul için öne çıkan ilk isim Tolga Tunalıgil oldu.

Tolga Tunalıgil'in açıklaması şöyle;

Değerli BURKÜP Üyeleri,

Bildiğiniz üzere BURKÜP bir seçim dönemine girmiştir.
Platformumuzda demokratik bir ortamın oluşması adına 28 Şubat tarihinde seçimimizi gerçekleştireceğiz.

Bu süreçte BURKÜP'ün değerli kurucuları ve kurmayları şahsımı bu görev için uygun görmüşler ve adaylık başvurusu yapmam için benimle görüşme yapmışlardır.

Öncelikle, bu görev için uygun görülmem beni son derece onore etmiş ve gururlandırmıştır.
Karşılıklı yaptığımız görüşmeler neticesinde en azından adaylık başvurusu yapmayı kabul etmiş durumdayım.

Bu işin başından itibaren, BURKÜP'ün kuruluşunda, oluşumunda, tüm faaliyetlerinde bulunan, maddi ve manevi gerçekten büyük emekler sarf eden, tüm faaliyetlerinde bulunan ve benden kıdemli tüm değerli üyelerimizin affına sığınarak BURKÜP başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.

Adaylık için son başvuru tarihi olan 14 Şubat gecesine kadar kağıt üzerinde "rakip" ama aslında "yol arkadaşı" olacak olan başka bir başkan adayı çıkması beni ve platformu son derece memnun edecektir.

İlerleyen günlerde Aday Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Listesini de sizlerle paylaşmış olacağım.

Seçim sonrası bu listenin görev alması halinde Yönetim Kurulu'nun görev ve sorumluluk dağılımı yapılacak ve yine sizlerle paylaşılacaktır.

Saygılarımla
Tolga Tunalıgil