Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Eylül 2021 Çarşamba)

Bursa , 15 Eylül 2021 Çarşamba, 09:33

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 25 derece. 12.00-15.00 saatleri arasında yer yer sağanak geçişleri bekleniyor.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Eylül 2021 Çarşamba)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 25 derece dolaylarında seyretmekte.

Meteoroloji yetkilileri 12.00-15.00 saatleri arasında yer yer sağanak geçişleri beklendiğini ifade etti.

Sıcaklık yarın 26 derece olacak. Yine yer yer sağanak var.

Bursalıları cuma 29, cumartesi 33, pazar 29 derecelik hava sıcaklıkları bekliyor. Yağış yok.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Bolu, Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri ile Denizli'nin doğusu, Afyonkarahisar'ın güney ve doğusu ile Çankırı'nın batısında yerel kuvvetli(21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2-6 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Bolu, Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri ile Denizli'nin doğusu, Afyonkarahisar'ın güney ve doğusu ile Çankırı'nın batısında yerel kuvvetli(21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.