Bursa
Çok Bulutlu
20.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da eşini çift bıçakla öldüren sanığa istenen ceza belli oldu!

Bursa , 25 Kasım 2021 Perşembe, 08:10

Bursa'da, boşanma aşamasındaki eşi Serpil Karataş'ı (42) 2 bıçak kullanarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Osman Cenk Karataş'ın (44) yargılanmasına devam edildi. Duruşmada mütalaasını veren cumhuriyet savcısı, sanığın 'eşe karşı kasten öldürmek'ten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Bursa'da eşini çift bıçakla öldüren sanığa istenen ceza belli oldu!

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Osman Cenk K. (44), Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ve maktul Serpil K'nin bazı yakınları da mahkeme salonunda hazır bulundu.

Sanık avukatı, müvekkilinin geçmişte var olan bipolar rahatsızlığı nedeniyle eylemini gerçekleştirdiğini, bu durumun yeteri kadar incelenmediği kanaatinde olduklarını ileri sürdü. Müdafi ayrıca, sanığın akıl sağlığına ilişkin son olarak verilen raporun kurul üyelerinin duruşmada dinlenmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, talebi oy birliği ile reddetti.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın "eşe karşı kasten öldürme" suçundan cezalandırılmasını istedi.

Bazı deliller sunmak için mahkemeden süre isteyen sanık avukatının talebini kabul eden heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Nilüfer ilçesinde geçen yıl haziran ayında, iki çocuk annesi Serpil K. (41), memleketi Uşak'a gitmek için eve valiz hazırlamaya gelen kocası Osman Cenk K. tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Kaçan sanık polis ekiplerince Kütahya'da yakalanmıştı.