Bursa
Çok Bulutlu
12.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da eskrim heyecanı! Ödüller sahiplerini buldu

Bursa , 22 Aralık 2020 Salı, 12:59

Bursa'da düzenlenen U17 Kılıç Açık Şampiyonasında, kazananlar belli oldu.

Bursa'da eskrim heyecanı! Ödüller sahiplerini buldu

Bursa'da düzenlenen 'U17 Kılıç Açık Şampiyonasında, 'U17 Kızlar Kılıç' kategorisinde dereceye giren sporcular belli oldu.

Çekirge Kapalı Spor Salonu'nda oynanan maçlar sonucu; Tuğçe Rana Kaya (Pars Eskrim GSK) altın, Maya Kerkeser (Parat Ripost SK) gümüş Yağmur Erdağlı (İzmir ferdi) ve Pınar Miray Şişik (Parat Ripost SK) bronz madalya elde etti.

Başarılı sporcular madalyalarını; Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağları'n elinden aldılar.

İl dışında olması nedeniyle müsabakaları izleyemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Beşparmak'a Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı adına, TEF Teknik Kurul ve Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç, tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlara Eskrim sporuna yaptıkları katkı ve başarılı organizasyonları gerçekleştirmeleri nedenleriyle teşekkür plaketi takdim etti.

Yine; Eskrim federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı adına, TEF Teknik Kurul ve Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç, tarafından Eskrim Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Necdet Külahçı'ya Eskrim sporuna yaptıkları büyük katkıları ve başarılı organizasyonları gerçekleştirmeleri ile en başarılı İl temsilcisi olması nedenleriyle teşekkür plaketi takdim etti.

BURSA'DA KILIÇ HEYECANI BURSA'NIN BAŞARISI İLE SON BULDU

'U17 Kılıç Açık şampiyonası 19 Aralık 2020 Pazar günü Çekirge Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ikinci gün 'U17 Erkekler Kılıç' karşılaşmalarının ardından sona erdi. Bu kategoride; Bursa ferdi sporcuları destan yazdılar. Tolga Aslan altın, Efe Dinç gümüş, Erkan Işık Bacak ve Murat Sarp Âşık bronz madalya kazandı.

Dereceye giren sporcular madalyalarını; Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Osmangazi İlçe Müdürü Fedai Din 'in elinden aldı.

Madalya seremonisinin ardından Bursa Eskrim İl Temsilcisi Necdet Külahçı, TEF Teknik Kurul ve olimpiyat Koordinatörü, Recep Koç'a günün anısına hediye takdim etti.