Bursa
Çok Bulutlu
11.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da fabrika yangını!

Bursa , 01 Temmuz 2020 Çarşamba, 15:30

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde dekorasyon malzemeleri üreten fabrikada yangın çıktı.

Bursa'da fabrika yangını!
Bölgeye sevk edilen itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.

Merkez Osmangazi ilçesi 3. Bahçeli Sokak’ta, strafor dekorasyon malzemeleri üreten bir fabrikada, saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyürken, ihbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. 54 itfaiye personeli, 18 itfaiye aracıyla yangına müdahale etti. Bölgeye AFAD ekipleri de yönlendirilirken, alevler fabrikanın yanındaki otluk alana da sıçradı. Gökyüzünü kaplayan duman, kent merkezinden de görüldü.

Yangında dumandan etkilenen 2 iş yeri çalışanı ile bir itfaiye erine hazır bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti.

İtfaiye ekipleri, alevlerin fabrikanın yanındaki yapı malzemeleri satan iş yeri ile bir ahıra da sıçramaması için yoğun çaba harcıyor. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Bursa'daki gıda fabrikasında, market ürünlerinin depolandığı alanda çıkan yangın, 2 depoya daha sıçradı. Yangın, 3 depoda devam ederken, söndürme çalışmalarını sürdüren itfaiye ekiplerine havadan da destek veriliyor. Alevlerin kontrol altına alınabilmesi için yangın söndürme helikopteriyle gelen ekipler, çalışmalara katılıyor.BURSA VALİLİĞİ'NDEN YANGIN AÇIKLAMASI

İlimiz Osmangazi İlçesi Panayır Mahallesinde bugün saat:14.30 sıralarında yaklaşık 6 dönüm arazi üzerine kurulu plastik deposunda yangın çıkmıştır.


Yangına 18 İtfaiye Aracı ve 45 Personel ile müdahale edilmekte olup, yangın kontrol altına alınmıştır.


Yangının çıkış nedeni araştırılmaktadır.


Yangında ölüm ve yaralanma olayı meydana gelmemiş, maddi zarar oluşmuştur.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.