Bursa
Çok Bulutlu
16.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da hava durumu nasıl olacak?

Bursa , 26 Şubat 2021 Cuma, 10:16

Meteoroloji Bursa için 26 Şubat 2021 Cuma günü hava tahmin raporunu yayınladı. Bursa'da sabah saatlerinde hava sıcaklığı 2 derecelere kadar gerilerken, gün içerisinde 16 dereceye kadar tırmanıyor. Gün boyu az bulutlu ve güneşli hava şehre hakim olurken, meteoroloji pazar günü için sağanak uyarısı yaptı.

Bursa'da  hava durumu nasıl olacak?

Geçtiğimiz hafta yaşanan kar yağışı ve soğuk hava dalgasının ardından sıcaklık hafta boyu yükselişini gösterdi.

Bursa'da haftanın son iş gününde hava sıcaklığı sabah saatlerinde 2 derecelere kadar düşerken, gün içerisinde ise termometreler 16 dereceye kadar tırmanıyor.

Az bulutlu ve güneşli bir gökyüzünün şehre hakim olacağını bildiren meteoroloji, bugün için herhangi bir yağış beklemiyor.

CUMARTESİ GÜNEŞ, PAZAR YAĞIŞ

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre, Bursa'da hava sıcaklığı yarın (CUMARTESİ) gün içerisinde 18 dereceye kadar yükseliyor.

Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli havanın şehre hakim olacağını bildiren yetkililer, pazar günü için ise yağış uyarısında bulundu.

Pazar günü 7-8 derecelik düşüşle birlikte sağanak yağışın şehrin birçok kesimimde yüzünü göstereceğini belirten Meteoroloji, pazartesi günü için de 10 derecelik hava sıcaklığı ile birlikte sağanak yağışım devam edeceğini bildirdi.