Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da hızlı tren inşaatına İYİ Parti teşkilatından tepki

Bursa , 15 Eylül 2021 Çarşamba, 15:57

Bursa'da, temeli 2012 yılında atılan ve yapımı devam eden hızlı tren inşaatına İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı maket tren yürüterek, tepki gösterdi. Başkan Selçuk Türkoğlu, "Bitiş tarihi de ötelene ötelene, 2021'e kadar geldi. Şimdi de '2023'te söz, kesin bitireceğiz' diyorlar. Bakıyoruz, bu proje için ortada doğru dürüst bütçe dahi yok" dedi.

Bursa'da hızlı tren inşaatına İYİ Parti teşkilatından tepki

Bursa'da, 2012 yılında, Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli Hızlı Tren Projesi'nin ilk adımı olan Bursa-Yenişehir hattının temeli atıldı.

9 yıldır bitmeyen proje hakkında İYİ Parti Bursa teşkilatı açıklama yaptı. 15 Temmuz Demokrasi meydanında toplanan İYİ Parti teşkilatı üyeleri, maket tren yürüterek, bitmeyen projeyi protesto etti. İYİ Parti Bursa teşkilatı adına basın açıklaması yapan İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, "2012 yılında devlet yetkililerinin görkemli törende Bursa halkına hızlı tren müjdesi verilmiş, projenin 2016 yılında da bitirileceği vurgulanmıştı. Yıl 2021 ve Bursalı hemşehrilerimizin gözleri komşu illerin tren yollarına bakmakla, ömürleri de diğer şehirlere getirilen hızlı trenlere özenmekle geçiyor" dedi.

'BÜTÇE AYRILMADI'

Proje için bütçe ayrılmadığını iddia eden Türkoğlu, "'Ey Bursalılar, bundan böyle Bursa'dan Ankara'ya hızlı treninizle sadece 2 saat 10 dakikada gideceksiniz, müjdeler olsun' demişlerdi. Vallahi sayısını biz de unuttuk, bilmem kaç kez güzergahlar değişti, bitiş tarihi de ötelene ötelene, 2021'e kadar geldi. Şimdi de '2023'te söz, kesin bitireceğiz' diyorlar. Bakıyoruz, bu proje için ortada doğru dürüst bütçe dahi yok" ifadelerini kullandı.