Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da intihar girişimi, rekortmen çıktı ! Valilikten açıklama geldi...

Bursa , 26 Temmuz 2021 Pazartesi, 13:33

Bursa'da şehir merkezinde yer alan AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nın da bulunduğu binanın çatısına çıkan bir şahıs intihar girişiminde bulundu. Öte yandan Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada intihar girişiminde bulunan şahsın daha önce de Türkiye'nin farklı illerinde çok sayıda intihara teşebbüs girişiminde bulunduğu belirtildi.

Bursa'da intihar girişimi, rekortmen çıktı ! Valilikten açıklama geldi...

Bursa 'nın Osmangazi ilçesinde yer alan AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nın da bulunduğu binada bir şahıs intihar girişimnde bulundu.

Binanın çatısına çıkan şahsı gören vatandaşlar polis ekiplerine haber verirken, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda çok sayıda Bursalı o anları izledi.

İntihar edeceğini söyleyen şahsı ikna etmek için çatıya çıkan polis ekipleri daha sonra şahsı sorgulamak üzere emniyete götürdü.

BURSA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlimiz Osmangazi İlçesi Reyhan Mah. Haşim İşcan Cad. Ak Parti İl Başkanlığı binasının çatısına 26 Temmuz 2021 günü saat 10.45 sıralarında çıkarak intihar girişiminde bulunan, ikametinin Ankara ilinde olduğu tespit edilen B.H. (1992 doğumlu) isimli şahıs, güvenlik güçlerince ikna edilerek çatıdan sağlıklı ve güvenli bir şekilde indirilmiştir.

Yapılan ilk incelemede; şahsın daha önceden de Türkiye'nin çeşitli illerinde 49'u "İntihara Teşebbüs" olmak üzere toplam 76 suç kaydı bulunduğu anlaşılmıştır.