Bursa
Çok Bulutlu
11.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa’da kaçağa geçit yok! Lüks villa yıkıldı

Bursa , 22 Ekim 2020 Perşembe, 11:48

Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yer alan Soğukpınar Mahallesi’nde imara aykırı şekilde inşa edildiği belirlenen lüks villayı yıktı.

Bursa’da kaçağa geçit yok! Lüks villa yıkıldı
Osmangazi Belediyesi, ilçe genelinde bulunan kaçak yapılara geçit vermeyerek yıkımlarını gerçekleştiriyor. Kent kimliği ve dokusuna zarar veren kaçak yapılara karşı yürütülen kararlı mücadele kapsamında, Uludağ eteklerinde yer alan Soğukpınar Mahallesi’nde kaçak olarak inşa edildiği belirlenen  lüks villanın yıkımı için sabah erken saatlerde bölgeye giden ekipler, ilk olarak villanın içerisindeki eşyaları boşalttı.

 

[caption id="attachment_45639" align="alignnone" width="1200"] OSMANGAZİ BELEDİYESİ, ULUDAĞ ETEKLERİNDE YER ALAN SOĞUKPINAR MAHALLESİ'NDE İMARA AYKIRI ŞEKİLDE İNŞA EDİLDİĞİ BELİRLENEN LÜKS VİLLAYI YIKTI. (İHA/BURSA-İHA)
Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yer alan Soğukpınar Mahallesi'nde imara aykırı şekilde inşa edildiği belirlenen lüks villayı yıktı.[/caption]

Eşyaların dışarı çıkartılmasının ardından villa iş makinesi ile yıkılarak kullanılamaz hale getirildi. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.Vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyaran Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, hassasiyetlerini devam ettirerek bu duruma asla izin vermeyeceklerinin altını çizdi.