Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da kaldırımlar işgal altında!

WhatsApp İhbar , 26 Ocak 2021 Salı, 14:23

Bursa - Yalova Yolunda kaldırımlar motorlu taşıt sürücüleri tarafından otopark olarak kullanılıyor.

Bursa'da kaldırımlar işgal altında!

Bursa'nın en işlek caddelerinden biri olan Yalova Yolu üzerinde vatandaşlar yollara park edilen araçlar sebebiyle yürümekte zorluk çekiyor.

Lifebursa.com WhatsApp ihbar hattına ulaşan duyarlı bir vatandaşın çektiği videoda da yola park edilen araçlar yüzünden vatandaşın yürümekte zorluk çektiği gözleniyor. Kaldırımlara park edilen araçlar yüzünden insanlar can sağlıklarını hiçe sayarak akan trafikte yoldan yürümek zorunda kalıyorlar. WhatsApp ihbar hattına gelen video da bir vatandaşın aracını otobüs durağının altına park ettiği görülüyor.

Semt sakinleri ise kaldırımların amacı dışında kullanımlarından dolayı rahatsız. Yayalar için ayrılan yolda, araçların park ettiğini belirten bir semt sakini, "Normalde burası kaldırım. Buradaki araçlar, yayaların hakkını gasp ediyor Ben rahatsızım bu durumdan. Evimize giderken can güvenliğimiz yok. Mecburen caddeye çıkmak zorunda kalıyoruz. O da tehlikeli yani. Araçların nasıl kendi yolları varsa, yayaların da kendi yolu var. Onları engellememek lazım. Yetkilileri bu konuda bir şeyler yapmaya davet ediyorum" dedi.