Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da polislere ateş edip Gemlik'te yakalanan şüpheli tutuklandı

Bursa , 30 Ocak 2021 Cumartesi, 18:06

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, polis ekiplerine ateş ederek kaçan ve Gemlik ilçesinde operasyonla yakalanan şüpheli tutuklandı.

Bursa'da polislere ateş edip Gemlik'te yakalanan şüpheli tutuklandı

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, polis ekiplerine ateş ederek kaçtıktan sonra Gemlik ilçesinde operasyonla yakalanan ve polise verdiği sahte kimliğin ardından gerçek kimliğinin Ahmet Buğra Alagöz olduğu tespit edilen şüpheli, sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece 'kamu görevlisini öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Olay, dün 15.00 sıralarında, Orhangazi ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Alkollü olduğu iddia edilen bir kişinin elindeki tabancayla çevrede bulunan vatandaşlara tehditler savurduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Polis ekiplerinin geldiğini gören şüpheli, elindeki tabancayla ekiplere 2 el ateş etti. Saldırganın tabancasından çıkan kurşunlar çevrede bulunan bir iş yerinin duvarına isabet etti.

Silahının tutukluk yapması üzerine şüpheli, bir iş yerine girerek saklanmaya çalıştı. Bölgeye çok sayıda takviye polis ekibi sevk edildi.

Polis ekipleri çelik yelek önlemi alırken, bir süre şüpheliyi ikna etmeye çalıştı. Ancak iş yerinden ses gelmemesi üzerine ekipler, içeriye girdi. Bu esnada şüpheli, kaçarak izini kaybettirdi.

OPERASYONLA YAKALADI

Bölgede bulunan güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüphelinin Gemlik ilçesine doğru kaçtığını tespit etti. Bunun üzerine Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheliyi yakalamak için harekete geçti. Şüphelinin içinde bulunduğu aracı takibe alan ekipler, 50'ye yakın güvenlik kamerası inceleyerek, yerini tespit etti. Gemlik ilçesi Osmaniye Mahallesi'nde bir evde saklanan şüpheli, emniyet müdürlüğü ekiplerinin yaptığı başarılı operasyonuyla kıskıvrak yakalandı.

Polis ekipleri, şüpheliyi emniyete götürerek gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelinin ifadesi ve sonrasında polis ekiplerinin soruşturmasıyla ortaya çıkan detaylara ulaşıldı.

'SUÇ MAKİNESİ' ÇIKTI

Şüpheli Ahmet Buğra Alagöz'ün Gemlik ilçesinde daha önce el yapımı bomba ile yakalandığı ortaya çıktı.

Aynı zamanda Orhangazi ilçesinde de uyuşturucu olmak üzere birçok suç kaydının bulunduğu öğrenilen Ahmet Buğra Alagöz, Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Orhangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

TUTUKLANDI

Gemlik ilçesinde operasyonla yakalanan ve polise verdiği sahte kimliğin ardından gerçek kimliğinin Ahmet Buğra Alagöz olduğu tespit edilen şüpheli, sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece 'kamu görevlisini öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.