Bursa
Parçalı Bulutlu
18.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da rekor sıcaklık

Bursa , 04 Şubat 2021 Perşembe, 09:42

Bursa'da sıcaklık en yüksek 21 derece . Geçmişte aynı gün ölçülen uç sıcaklık 16,5'ti. Sıcaklık pazar 23 dereceye kadar çıkacak.

Bursa'da rekor sıcaklık

Bugün sıcaklık en yüksek 21 derece. Hava parçalı bulutlu.

21 derecelik sıcaklık Bursa'da sıcaklık rekorunun kırıldığı anlamına geliyor.

Aynı tarihte gerçekleşmiş uç sıcaklık 16,5 derece ölçülmüştü.

Sıcaklık yarın 18, cumartesi 21, pazar 23 derece beklenmekte.

Önümüzdeki beş günlük periyortta yer yer sis ve pus öngörüldü.

Uludağ'da da sıcaklıklar arttı. Önümüzdeki beş günlük periyotta yağış yok. Zirvede sıcaklık pazar 10 dereceye kadar çıkacak.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ; Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Hatay Kahramanmaraş, Samsun ve Ordu çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusunda kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün olduğu dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, doğu bölgeler ile zamanla Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.