Bursa
Çok Bulutlu
12.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da şok cinayetde gelişme

Bursa , 11 Kasım 2020 Çarşamba, 14:41

Bursa'da erkek kardeşinin nişanlısı Betül Şanal’ı (33) bıçaklayarak, öldüren tutuklu Nejla Sıvırcık'ın (44) yargılanmasına devam edildi. Nejla Sıvırcık’ın oğlu Mustafa Burak K., annesinin cinayeti işlemesi için azmettirildiğini öne sürdü.

Bursa'da şok cinayetde gelişme
Olay, 11 Haziran'da merkez Yıldırım ilçesi Samanlı Mahallesi Şen Sokak'taki evde meydana geldi. Kadın ticareti ve fuhuş yaptığı öne sürülen Nejla Sıvırcık ile Betül Şanal arasında çıkan kavgayı duyanlar, jandarmayı aradı. İhbar üzerine gelen ekipler, kilitli olan kapıyı kırıp, içeri girdiklerinde Betül Şahan'ı mutfakta bıçakla yaralanmış halde buldu.

Ağır yaralı olan Şanal, gelen sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. Olayın ardından jandarma ekipleri, Nejla Sıvırcık'ı Gürsu ilçesinde saklandığı evde yakalayarak, gözaltına aldı. Sıvırcık, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bursa 15'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan 3 çocuk annesi Nejla Sıvırcık’ın yargılanmasına devam edildi. Sıvırcık, Yenişehir Kadın Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ve maktul Betül Şanal'ın babası Faruk Şanal  mahkeme salonunda hazır bulundu.

“ANNEMİN AZMETTİRİLDİĞİ YÖNÜNDE DUYUMLAR VAR”

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanığın oğlu Mustafa Burak K., olay günü annesinin öğle saatlerinde evden ayrıldığını, birkaç saat sonra ise dayısının kendisini aradığını ve annesinin Betül Şanal'ı öldürdüğünü söylediğini anlattı. Sanığın oğlu, maktul Şanal ile annesi arasında daha önceden yaşanan bir olay olmadığını ancak olay gerçekleştikten sonra annesinin azmettirildiği yönünde duyumlar aldığını sözlerine ekledi.

Mahkeme heyeti, eksik evrakların tamamlanması için Nejla Sıvırcık’ın  tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.