Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'da sosyal mesafe ve maskeli konser

Bursa , 19 Temmuz 2020 Pazar, 09:59

BURSA’da İnegöl Belediyesi’nin yeni normalleşme süreciyle birlikte başlattığı sosyal mesafeli ve maskeli kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği Sanatçısı Ender Balkır, konser verdi.

Bursa'da sosyal mesafe ve maskeli konser
Pandemi sürecinde ara verilen kültür sanat etkinlikleri, yeni normalleşmeyle beraber 17 Temmuz Cuma gecesi “Sosyal mesafeli ve maskeli kültür sanat etkinlikleri” adı altında yeniden başladı. Sosyal mesafe ve maskeli etkinliklerin ikinci gecesinde, İnegöl Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ve THM sanatçısı Ender Balkır İnegöllülerle buluştu.

THM KOROSU KALDIĞI YERDEN DEVAM

Dün akşam saat 21.00’da Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bulunan Açık Hava Gösteri Merkezinde (Amfi) yapılan konser, Şef Yücel Düzel yönetimindeki İnegöl Belediyesi THM Korosu Solistler Geçidi gösterisiyle başladı. 8 solist, sırasıyla kendi türkülerini seslendirerek yeniden kontrollü şekilde normal hayata döndüğümüz günlerde adeta kulakların pasını sildiler. Konserin ilk bölümü, tüm solistlerin ardından Şef Yücel Düzel’in seslendirdiği iki türküyle son buldu.

ENDER BALKIR TÜRKÜLERLE COŞTURDU

İkinci bölümde ise sinema ve dizi müzikleriyle kulağımıza aşina olan, onlarca Türk Halk Müziği Sanatçısı Ender Balkır sahnedeki yerini aldı. Balkır, 1 saati aşkın süre kaldığı sahnede onlarca türkü seslendirdi. Vatandaşlar kimi zaman hüzünlendi, kimi zaman ise oynadı.

“HAYATI BİRLİKTE KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE NORMALLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Konserin bir bölümüne İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ve meclis üyeleri de katıldı. Konser arasında sahneye davet edilen Başkan Alper Taban, yaptığı selamlama konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli sanatçımızı, saz ekibini, koromuzu ve bu akşam bizleri yalnız bırakmayan vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum. Bugün kültür sanat adına Ender Beyi şehrimizde ağırlıyoruz. Şeref duyduk, onur duyduk. Çok teşekkür ediyoruz bizlere bu geceyi yaşattığı için. Bizler yetişemedik ama Türk Halk Müziği koromuza da ben çok teşekkür ediyorum. Yeni normal süreçle beraber mesafeleri koruyarak, tedbirlerimizi devam ettirerek hayatı birlikte kontrollü bir şekilde normalleştirmek istiyoruz. Buna katkı sunarsanız bizleri çok mutlu edersiniz. Çünkü istiyoruz ki artık hayat gerçekten normale dönsün, ekonomik anlamda da kaldığımız yerden hızlı şekilde sürece devam edelim, yazı da evlerimizde geçirmeyelim.”

Konuşma sonrası Başkan Taban Ender Balkır’a İnegöl’ü simgeleyen çini hediye etti.