Bursa
Çok Bulutlu
22.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'daki yangın sırasında büyük kavga

Bursa , 16 Nisan 2021 Cuma, 21:51

Bursa'da bir antikacı dükkanında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesi sonucu söndürüldü. 2 katlı tarihi binayı tamamen saran alevler geceyi aydınlattı. Ahşap binanın yan duvarları bir süre önce yandaki inşaat sebebiyle yıkılmıştı.

Bursa'daki yangın sırasında büyük kavga

Yangın, merkez Osmangazi İlçesi Haşimiscan Caddesi'nde bulunan bir antikacı dükkanında meydana geldi.

İddiaya göre saat 21.00 sıralarında, antikacı dükkanında bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Alevleri gören mahalle sakinleri durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Alevler, 2 katlı ahşap binayı tamamen sararken, alevler adeta geceyi aydınlattı.

Yangın sebebiyle zaman zaman çökme tehlikesiyle yaşandı. Ayrıca iş yeri sahibi, baygınlık geçirirken gözyaşlarına boğuldu. Yangın sebebiyle binlerce lira değerindeki antika eşyalar kullanılamaz hale geldi. 9 itfaiye aracı, 35 itfaiye eri yangına müdahale etti.

Murat S'ye ait antika eserlerle dolu kafedeki yangın, kentin birçok noktasından görüldü.

DÜKKANLARI YANARKEN FECİ ŞEKİLDE DARP EDİLDİLER

Öte yandan yangın esnasında olay yerinde bulunan bir grup ile antikacı dükkanının sahibi ve oğlu arasında kavga çıktı. Dükkan sahibi ve oğlu, bir grup tarafından feci şekilde darp edildi. O anlar kameralara an be an yansırken, kavga vatandaşlar tarafından yatıştırıldı. Yangın 2 saatlik müdahalenin ardından kontrol altına alınırken, bina ve eşyalar kullanılamaz hale geldi.

KUNDAKLAMA ŞÜPHESİ ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İş yeri sahibi Murat S. ve oğlu Mert S., iş yerlerinin kundaklandığını iddia etti. İddia üzerine polis ekipleri, soruşturma başlatırken, görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. Yaşanan kavga olayının, kundaklama olayı ile ilgisi olup olmadığı araştırılıyor.