Bursa
Çok Bulutlu
12.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'dan Muş’a sevgi köprüsü

Bursa , 10 Temmuz 2020 Cuma, 09:23

MUŞ’ta bulunan Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi için çocuk, edebiyat, kişisel gelişim ve iş kitapları kategorisinde olmak üzere binlerce kitap bağışlandı.

Bursa'dan Muş’a sevgi köprüsü
Kadınların eğitim ve kültür faaliyetlerine katılabilmesi amacıyla 2018 yılında Gıyasettin Bingöl tarafından yapılan bağışla açılan Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nde bu yıl kütüphane ve okuma salonu oluşturuldu. Merkez bünyesindeki okuma salonuna BKM KİTAP tarafından çocuk, edebiyat, kişisel gelişim ve iş kitapları kategorisinde olmak üzere binlerce kitap bağışlandı ve bölgedeki kadınların ve çocukların okuması için hizmete açıldı. BKM Kitap Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Bingölbali annesinin ismini taşıyan kültür evi için desteğinin devam edeceğini ve okuma isteği olan kişilerin kitaplara ulaşabilmesinin çok kıymetli olduğunu vurguladı.

Ayrıca BKM KİTAP yine Muş Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne gönderdiği yeni kıyafet ve kitapları ildeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı. BKM Kitap Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Bingölbali, “Hiçbir çocuğumuz hiçbir ailemiz kitapsız kalmayana dek onlara ulaşmak için çabalıyoruz. Gerek kıyafet gerek kitap ihtiyaçlarını elimizden geldiğince gönderdik. Onların yüzündeki gülümseme bizim çalışma şevkimizi arttırıyor. Daima tüm vatandaşlarımızın yanındayız” dedi. Gönderilen kıyafet ve kitaplar Muş Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından belirlenen ailelere dağıtıldı. Aileler ise “Çocuklarımız kitaplara ve yeni kıyafetlere çok sevindiler. Bizi unutmayıp Bursa’dan bize yardım eli uzatan BKM Kitap ailesine çok teşekkür ederiz. Sağ olsunlar.” şeklinde teşekkürlerini iletti.