Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Bursa , 13 Mart 2021 Cumartesi, 11:42

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

"Kıymetli meslektaşlarım, değerli sağlık çalışanları;

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde, 14 Mart Tıp Bayramı gibi özel bir vesile ile sizlere sesleniyorum. 100 yılda bir gördüğümüz ama iliklerimize kadar hissettiğimiz ve istisnasız tüm sağlık çalışanlarımızın, emeğini tüm içtenliği ile verdiği bir dönemi yaşıyoruz. Bu dönemde sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek, ne kadar şükranlarımızı belirtsek, onların bu emeklerinin karşılığı olamayız.

14 Mart hepinizin bildiği gibi bir tıbbiyelilerin işgale direnişinin yıldönümü ve Tıp Bayramı olarak kutlanıyor. Aynen o dönem olduğu gibi günümüzde de başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanları, yine bir mücadeleye öncülük ediyorlar. O zaman düşmana karşı yapılan bu mücadele bugün de koronavirüs ile karşımıza çıkan pandemiye karşı veriliyor. Bu mücadelede maalesef birçok arkadaşımızı kaybettik ve onları biz görev şehidi olarak kabul ediyoruz. Sağlık çalışanlarımız, yarın bana ne olacak kaygısı duymadan ya da bu kaygıyı ön plana taşımadan, 'Ben, hastalarıma ve insanlığa, nasıl bir fayda sağlarım' endişesiyle bu süreci yaşadı ve görevini fedakâr bir şekilde yerine getirdi. Bursa'daki tüm mesai arkadaşlarıma, sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizde ve dünyada da pandemi ile verilen mücadelede sağlık mensuplarını ayakta alkışlıyorum.

Pandemi nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramı'nı istediğimiz gibi bir arada kutlayamıyoruz. Daha sağlıklı günlerde, sağlık çalışanlarının daha huzurlu ve mutlu olduğu günlerde yeni 14 Mart'ları kutlamak dileği ile hepinize en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Hepimizin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun."