Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'nın rengi değişti! İşte yeni kararlar...

Bursa , 29 Mart 2021 Pazartesi, 20:40

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yeni risk haritasını paylaştı. 1 Mart'tan bu yana 41 il daha kırmızı kategoriye girdi. Bu kapsamda; İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 58 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması geri geldi.

Bursa'nın rengi değişti! İşte yeni kararlar...

Kovid-19 risk değerlendirme haritasına göre, Türkiye genelinde düşük riskli (mavi) kategoride yer alan tek il Şırnak oldu.

ORTA (SARI) İLLER

Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Batman, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Uşak, Kovid-19'da orta riskli (sarı) iller oldu.

YÜKSEK ( TURUCU) İLLER

Ağrı, Kars, Bingöl, Tunceli, Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Kırşehir, Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Manisa

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ (KIRMIZI) İLLER

Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Kütahya, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Isparta, Konya, Karaman, Mersin, Niğde, Aksaray, Ankara, Kırıkkale, Eskişehir, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı, Kastamonu, Sinop, Çorum, Samsun, Amasya, Tokat, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Elazığ, Erzincan, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Rize, Artvin, Ardahan, Iğdır.

İŞTE BURSA'DA UYGULANACAK YENİ KARARLAR

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması (cumartesi-pazar) uygulanacak.

Sokağa çıkma sınırlaması 21.00 -05.00 olarak devam edecek.

Lokanta ve kafeler yüzde 50 kapasite ve belirli kurallara göre uygulanacak.

Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracak.

Ülke genelinde sahur ve toplu iftar düzenlenmeyecek.

Kapanma saati sonrası ve sokak kısıtlaması günlerindeki paket servisi devam edecektir.