Bursa
Çok Bulutlu
22.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa Tabip Odası: "Tükeniyoruz"!

Bursa , 17 Eylül 2020 Perşembe, 17:49

Bursa Tabip Odası "Yönetemiyorsunuztükeniyoruz" haftası kapsamında basın açıklaması gerçekleştirildi

Bursa Tabip Odası: "Tükeniyoruz"!
Bursa Tabip Odası, Türk Tabipler birliği önderliğinde başlatılan #Yönetemiyorsunuztükeniyoruz haftası kapsamında basın açıklaması gerçekleştirildi.

Türkkan açıklamasının devamında Bursa İl Pandemi Kurulu ve İl Hıfzıssıhha Kurulunda yer almak istediklerini ancak bu çağrılarını defalarca tekrarlamalarına rağmen aylardır bir yanıt alamadıklaını belirtti. Bursa Valiliğini durumun hassasiyetine uygun davranmaya davet eden Türkkan Sağlık Bakanlığı'nın, başta TTB olmak üzere bütün sağlık meslek odaları, sağlık sendika ve dernekleri ile birlikte "Covid-19 işbirliği ve ortak çalışma meclisi" oluşturmasını talep etti

 

Doç. Dr. Alpaslan Türkkan, "Hekimler ve bütün sağlık çalışanlarının ölüm - kalım savaşına dönüşen "Covid-19 mücadelesinde yalnız bırakılmayacaklarını, korunacaklarını, bu insanüstü çabaların farkında olunduğunu göstererek maddi ve manevi olarak destekleyen, görev başındayken covid-19 geçirerek hastalanan ve vefat eden arkadaşlarımızın hastalığını "meslek hastalığı" olarak tanımlayıp, özlük haklarını veren bir Sağlık Bakanlığı ve hükümet görmek istediklerini belirtti. 

Denizhan Karahancı\Life Bursa

Fotograf\ Orhan Şahin