Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa Valiliği'nden 'eğitime ara' açıklaması!

Bursa , 16 Şubat 2021 Salı, 17:59

Bursa Valiliği'nce yapılan açıklamada, kar yağışının tüm bölgelerde aynı yoğunlukta olmaması nedeniyle okulları tatil etme kararının ilçe kaymakamlıklarına bırakıldığı belirtildi.

Bursa Valiliği'nden 'eğitime ara' açıklaması!

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimizde devam eden kar yağışının tüm bölgelerimizde aynı yoğunlukta olmaması nedeniyle okullarda eğitime ara verilmesi kararı ilçe kaymakamlıklarına ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarına bırakılmıştır. Ayrıca kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan personel esnek mesai uygulaması kapsamında birim amirlerince ayrı ayrı değerlendirilecektir" denildi.

12 İLÇEDE EĞİTİME ARA

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle, Büyükorhan, Gemlik, İnegöl, İznik, Keles, Kestel, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir ve Yıldırım ilçelerindeki resmi ve özel okullar, anaokulları ile eğitim rehabilitasyon merkezlerindeki yüz yüze eğitime yarın için ara verildiği bildirildi.