Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa Valisi Canbolat'tan Kurban Bayramı mesajı

Bursa , 19 Temmuz 2021 Pazartesi, 11:22

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bursa Valisi Canbolat'tan Kurban Bayramı mesajı

Vali Canbolat'ın mesajı şöyle:

"Aziz Bursalı Hemşehrilerim

Büyük bir coşku ve heyecanla idrak ettiğimiz Kurban Bayramı, milletimizin ali cenaplığını, diğergamlığını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını artıran, sevgi ve merhametini çoğaltan en önemli günlerdendir. Kurban yakınlaşmadır, cömertliktir, paylaşmadır, teslimiyettir. Milletçe, bu duygulardan doğan ruhla her türlü zorluğun üstesinden geldik, her türlü sıkıntıyı birlikte aştık. Terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdürdük, Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenlerin oyunlarını bozduk, el birliği ile gayret ederek sun'i ekonomik krizleri boşa çıkardık. Yeri geldi şehit olduk, yeri geldik gazi olduk. Ama ülkemizin sevdasından hiçbir zaman vaz geçmedik. Allah'ın izni ile vaz geçmeyeceğiz de.

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da Bursalı hemşehrilerimin özellikle yaşlıları, kimsesiz ve yoksulları ziyaret ederek yalnız bırakmayacaklarını biliyorum.

Bayramın bayram tadında geçmesi, yuvalarımıza acı ve gözyaşı girmemesi için; seyahat ve ziyaretlerimizde gerek trafik kurallarına gerekse de maske ve mesafe kurallarına uyulmasının, hem kendimize ve sevdiklerimize hem de başkalarına karşı insani sorumluluğumuzun bir gereği olduğu unutulmamalıdır.

Farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olması temennisiyle; başta Aziz Şehitlerimizin bizlere emaneti olan Şehit Aileleri ve Kahraman Gazilerimiz olmak üzere herkesin Kurban Bayramını kutluyor, daha çok güzelliklerin paylaşıldığı, gözyaşı, açlık ve hastalıkların olmadığı, barış, sevgi ve sağlığın hakim olduğu bir dünyada yaşamak dileklerimle, Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."