Bursa
Parçalı Bulutlu
10.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursa'ya şehit ateşi düştü!

Bursa , 07 Nisan 2021 Çarşamba, 21:47

Afrin temas hattı üzerindeki Kimar Bölgesi Basilhaya köyünde bulunan askeri üsse yapılan hain saldırıda 2 askerin şehit olduğu ve şehit olan askerlerden birinin Bursalı olduğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından duyuruldu. Bursalı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Çakır'ın İnegöl'deki baba ocağına acı haber ulaştı. Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı tarafından da şehit askerlerle ilgili bir açıklama geldi.

Bursa'ya şehit ateşi düştü!

Afrin temas hattı üzerindeki Kimar Bölgesi Basilhaya köyünde bulunan askeri üsse yapılan hain saldırıda 2 asker şehit oldu.

Şehit olan askerlerden birinin Bursa'dan olduğu Büyükşehir Başkanı Alinur Aktaş tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu.

ŞEHİT ATEŞİ İNEGÖL'Ü YAKTI

Türk Silahlı Kuvvetli tarafından Afrin'de düzenlenen operasyonda, askeri üsse yapılan roketli saldırı sonucunda geçtiğimiz yıl evlendiği öğrenilen Bursalı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Çakır ve Kahramanmaraşlı Veteriner Uzman Çavuş Ahmet Akdal'ın şehit olduğu bildirildi. Şehidin İnegöl'deki baba ocağına ateş düştü.

İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI TABAN'DAN BAŞSAĞLIĞI

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'dan da sosyal medya hesabı üzerinden bir başsağlığı mesajı yayınladı. Başkan Taban mesajında, "Afrin'de şehit düşen İnegöllü hemşehrimiz Gökhan Çakır'a Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun... " ifadelerini kullandı.

MSB'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"PKK/YPG terör örgütü tarafından Zeytin Dalı Harekât bölgesinde gerçekleştirilen saldırıda 2 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, verilen karşılık sonucu ilk belirlemelere göre en az 3 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede belirlenen terör hedefleri ateş altına alınmaya devam edilmektedir. Şehit olan Kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

DİĞER ŞEHİT KAHRAMANMARAŞ'TAN

Alçak saldırıda şehit olan diğer askerimizi olan Veteriner Uzman Çavuş Ahmet Akdal'ın ise Kahramanmaraş'taki baba ocağına acı haber ulaştı.