Bursa
Çok Bulutlu
11.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursalıyı neden sevmiyorsunuz!

Bursaspor , 23 Haziran 2020 Salı, 21:46

Bursaspor bugüne kadar tarihinde girdikleri çıkmazdan hep kurtaran isimler Bursalı teknik direktörler oldu.

Bursalıyı neden sevmiyorsunuz!
Kuruluş yıllarında Muhtar Tucaltan oldu. Hatta tribünler her kötü gidişatta, “Muhtar gel bizi kurtar” diye tempo tutardı. Her gelişinde ise Bursaspor ligden düşmekten kurtulurdu.

Düşünün iki sezon önce Trabzonspor ile oynanan ligde kalma maçında Mustafa Er takımı kurtarmadı mı? Bursaspor’u.

Nedense Mesut Mestan başkanlığındaki yönetimin garip bir tutumu var ve Bursalı, bir Bursalı teknik direktöre inanmıyor ve güvenmiyor. Geçtiğimiz sezon hatırlayın, yönetim Bursalı tercih etmeyip Ankara’dan Mesut Bakkal’ı getirdiler.

N’oldu.

750 bin verdiler. Kalan 750 Bin TL için seni TFF’ye şikayet etti. Sen sezon başı transfer yasağı yemedin mi? Hep paraların gitti, hem de Süper Lig’den düştün.

Bizim yöneticiler gerçekten kendi evladına güvenmeyecek.

Boşta olan, takım çalıştırmayan tek Bursalı teknik direktör İsmail Ertekin. Nedendir bilinmez, Bursaspor yönetiminden kimse İsmail Ertekin ile irtibata bile geçmiyor.

En azından Mustafa Er’e bir teklif bile götürülebilirdi.

Bursaspor yönetimlerinde görev yapanlar Bursalı teknik adamlara hiç güvenmediler. Yalçın Gündüz bile son maçlarda göreve gelmiş ve başarılı olmuştu. Ancak yeni sezonda onunda çalışmamıştı yeşil beyazlı yönetim.

Yazıktır.

İsimlere bakın;

Mustafa Denizli, Ersun Yanal, Uğur Tütüneker, İrfan Buz, bunlara son olarak eklenen Trabzonlu Metin Diyadin.

Başkan Mesut Mestan, yönetimi Bursalı istemesine karşın kontrolü eline almış ve Trabzon kökenli Metin Diyadin’e takımı teslim ediyor.

Hayırlı olsun diyelim.

Ama yazıktır, günahtır.

Süha Gürsoy arkadaşımız güzel bir gazetecilik yapmış ve ilginç bir olayı kaleme almış. ‘Bu takımı en iyi ben tanıyorum’ diyen Mesut Mestan başkan teknik kadroda görev yapan bir antrenörü üç ajans ile haberleşme grubu kuruyor ve takım içerisindeki haberleri uçuruyor.

Bence Bursaspor’un bu kafa yapısı ile gittiği süre içerisinde başarılı olamaz. Sürekli teknik direktör değiştirmek yerine, kulübü yönetemeyen yönetimleri artık değiştirmenin zamanı geldi de geçiyor bile.

Bir takımın teknik kadrosu ile bu kadar çok oynanırsa, sonucu hüsran olur.

Bu kafa yapısıyla ben Bursaspor’un başarılı olup direkt Süper Lige çıkacağına artık inanmamaya başladım.

Böyle gider ve futbol oynanırsa play-off grubuna kalabilmesi hayal olur.

İnşallah yanılan ben olurum.