Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
14.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor'a yakışmadı

Bursaspor , 23 Ağustos 2020 Pazar, 14:23

Bursaspor'a yakışmadı
Bursaspor olağanüstü genel kurul kararı almış.

Tamam her sene bir genel kurul yapılıyor da kulübün geleceği açısından büyük önem taşıyan bu kritik toplantıya ilgi yok diyemeyeceğim.

Pazar günü 11.00’de Bursaspor’u gerçekten seven dile kolay tam 703 kişi sabahın erken saatlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı’na geldi.

İmzalar atıldı.

Beklemeye geçildi.

2066 kişiye ulaşılması için hepimiz heyecanla bekledik.

Tabi Bursaspor kongrelerinin geleneği bozulmadı ve seçilecek yönetimin yol haritasını yapabilmesi için gerekli yetkiyi maalesef alamadı üyelerden.

30 Ağustos’u bekleyeceğiz şimdi.

Çoğunluk aranmayacak ve genel kurul yapılacak.

Genel Kurulun olmayacağının belli olması sonrasında taraftarlar yavaş yavaş alanı terk ederken, gerçekten Bursaspor’a yakışmayan hiçbir zaman arzulamadığımız çirkin görüntülere tanıklık ettik.

Üyelerin tepkileri bile inanılmaz boyuttaydı ve hep bir ağızdan, “Bunları üyelikten atıp, bir daha kulüpten içeriye sokmamak şart. Üye giriş aidatları yükseltilmeli” demeleri çok ilginçti.

Kongreye katılmak için değil de kızdıkları insana saldırmak, gözdağı vermeye gelmeleri çok üzüntü vericiydi. Bence yeni seçilecek yönetim üyelik konusunda çok seçici olması şart.

Yoksa bugünkü gibi birçok olaya genel kurullarda tanıklık eder ve yine üzüntü içerisinde izleriz.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, katılım gösteren 703 üyeye teşekkür ederken, Başkan Erkan Kamat’tan bugün görevi almış gibi bir haftalık süreyi değerlendirmesini istedi.

Özellikle Sevinç’in tüzükle ilgili açıklamaları çok çarpıcıydı ve “Aylarca tüzük hazırlandı. 175 kişinin katılımıyla maalesef hazırlanan tüzük değişti. Mali genel kurullarda birçok tüzük maddesi değişti. Yeni tüzük hazırlanması gerekiyor” dedi.

Daha sonra açıklama yapan Başkan adayı Erkan Kamat’ın, “Yönetici arkadaşlarımızla birlikte iki haftadır ciddi şekilde çalışıyoruz. Transfer tahtasını açmak için yapılması gereken olaylar var. Bunun için önce görevi almalıyız. Yeni tüzük için ciddi çalışmalarımız olacak” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Genel Kurul’a Mesut Mestan’ın geldiği söylenirken, üyelerle bir araya gelmemesi dikkat çekti.