Bursa
Çok Bulutlu
11.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor davası eski başkanlara mı açıldı?

Bursaspor , 21 Ocak 2021 Perşembe, 10:23

Bursaspor Kulübü'nde taraftarların, genel kurulda sunulan bütçenin usulüne uygun olup olmadığının incelenmesine yönelik açtığı dava 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Bursa Barosu Spor Hukuku Komisyonu Başkanı Avukat Sungur Karaduman tüm merak edilenleri Lifebursa.com mikrofonlarına anlattı.

Bursaspor davası eski başkanlara mı açıldı?

Bursaspor camiasında eski başkanlar ile igili olduğu yönünde bir algı oluşan davanın Avukatı olan ve aynı zamanda Bursa Barosu Spor Hukuku Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Avukat Sungur Karaduman dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kongre üyelerinin açtığı davada Bursasporlu taraftarları temsil eden Avukat Karaduman, "Bu dava, eski Başkanlar ile ilgili olmayıp, sadece Mesut Mestan başkanlığı döneminde sunulan bütçenin usulüne uygun olup olmadığının incelenmesi ile alakalıdır. Kamuoyunda gündeme gelen ifadeler ile davanın konusu uyum arz etmemektedir." dedi.

Bursaspor taraftarının, eski döneme ilişkin açtığı ve geçtiğimiz gün görülmeye başlanan dava, 16 Mart Salı gününe ertelenmişti.

İşte Avukat Sungur Karaduman'ın Lifebursa.com'a yaptığı açıklamalar.