Bursa
Parçalı Bulutlu
9.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor Divan Kurulu’ndan açıklama

Bursaspor , 30 Temmuz 2020 Perşembe, 14:28

Divan Başkanlık Kurulu bir açıklama yayımladı.

Bursaspor Divan Kurulu’ndan açıklama
Açıklama şöyle;

Bursaspor Kamuoyuna,
Değerli Bursasporlular, 1 sezon boyunca Bursaspor’umuzun layık olduğu Süper Lig'e çıkması için, gösterilen gayreti, zor şartlar olmasına rağmen hep birlikte alkışladık. Suçlu aramanın bugünden sonra doğru bir tespit olduğunu düşünmüyoruz. Eskiye takılı kalmak gelecek planlarını da zafiyete uğratır düşüncesi ile,  kulübümüzün bu günlerden nefes alarak çıkması için, Bursa’daki tüm spor camiasının, tüm iş adamlarımızın, bütün Sivil toplum örgütlerinin, muhalefet ve iktidar partisine mensup siyasilerin, belediye başkanlarının, kenetlenip geleceğin planlarının bugünden itibaren yapılması kaçınılmazdır.
Görüldüğü gibi, mali portre tek başına kimsenin taşıyabileceği bir yük değildir, o bakımdan, yeniden, idari, teknik, ve mali olarak iyileştirmenin bir an evvel hayat geçmesi ve yeniden yapılanması kaçınılmazdır.
Bursaspor’u seven herkesi bu göreve davet ediyoruz.
Bu gerçekler doğrultusunda, 29.07.2020 günü akşamı, Bursaspor başkanı ve yönetim kurulu ile divan yönetim kurulu olarak yapmış olduğumuz toplantıda, bu görüş ve düşüncelerimiz, Başkan ve Yönetime aktarılmıştır. Buna istinaden Sayın Başkan’da, bu belirsizliğin ortadan kalkması adına Kurban Bayramının hemen akabinde gerekli açıklamayı yapacaklarını beyan etmişlerdir.
Bu vesile ile Kurban Bayramımızın ve verilecek kararın camiamız adına hayırlı olmasını diliyoruz.
Bursaspor Divan Başkalık Kurulu Adına
İdris Sevinç