Bursa
Çok Bulutlu
19.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor efsanesi Mesut Şen vefat etti!

Bursaspor , 02 Ağustos 2020 Pazar, 12:07

Bursaspor tarihinin unutulmaz isimlerinden olan Mesut Şen hayatını kaybetti.

Bursaspor efsanesi Mesut Şen vefat etti!
Mesut Şen'e Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Bursaspor camiasına başsağlığı dileriz.

Mesut Şen


Mesut Şen’i izlemek isteyenler, onunla birlikte tribünden tribüne koşardı. O da bunun hakkını verirdi. Mesut Şen oynadığı futbolun yanısıra Bursaspor’a bir ilk yaşatmasıyla da dikkati üzerine çekmişti.

3 Kasım 1965 tarihi Bursaspor ve 2.Lig takımları için çok önemliydi. 2.Lig’in kuruluşunun üzerinden iki sezon geçmişti. Üçüncü sezon yaşanırken bir 2.Lig oyuncusu ilk kez önce Ümit, ardından da A milli Takım’a çağrılıyordu. Bu bir ilkti.

Kaptan Mesut, bu tarihten sonra artık Türkiye’nin gündemindeydi. Çünkü takımı Bursaspor, 1966-67 sezonunda 1.Lig’e yükselmiş, O da futbolunu Türk Futbolu’nun devlerine karşı oynayacaktı.

Futbolu giderek büyüyordu. Bu süre içinde takımının bir Türkiye Kupası finalini kaçırışını, Avrupa biletini kaybedişini hüzünlü gözlerle izledi. Bu arada A Milli Takım kariyeri de sürüyordu.

1971 de Bursa’da yılın sporcusu seçildi. Çocuklarına Mesut adını veren ailelerin sayısı hiç de az değildi… Yıllar yılları kovaladı, aşkları , kaprisleri, unutulmaz maçlarıyla Mesut Şen efsane oldu. Uzun yıllar kaptanlık yaptı. Bir ara pazubandı geri alındı. 1963-73 yılları arasında  222 lig maçı oynadı ve 44 gol attı…8 kez A Milli Takım’da yer aldı…Sonunda Beşiktaş’a verildi. Futbolu bıraktıktan sonra dayanamadı ve yine Bursa’da yaptığı bir jübile maçıyla futbola başladığı kente geri döndü.