Bursa
Parçalı Bulutlu
9.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor güç kazanacak

Bursaspor , 05 Ekim 2020 Pazartesi, 15:43

Ligde dört maçlık ilk periyodu Bursaspor, 4 puanla on ikinci sırada tamamladı.

Bursaspor güç kazanacak
Vakıfköy’den gelen gençler ve gemiyi ‘paramızı alamadık’ diyerek terk etmeyen Özer Hurmacı, Burak Altıparmak, Cüneyt Köz, Aykut Akgün, Recep Aydın ile birlikte mücadelesini sürdürüyor.

Teknik Direktör Mustafa Er ile birlikte bu oyuncular ilk kez lig mücadelesine çıktı. Gençlerin inanılmaz mücadelesi sonrasında biraz da tecrübeleri olsaydı sanıyorum Bursaspor’un bugün 10 puanı olurdu.

Transfer tahtamız kapalı.

Açılıp açılmayacağı da henüz belli değil.

Açılmazsa bu gençlerle ve yabancısız olarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Onun için de sosyal medyada mücadele edecek bu gençlere ve teknik kadroya yüklenmenin, yerden yere vurmanın bir anlamı yok.

Tuzlaspor maçındaki futbol beni Bursaspor’un geleceği olarak umutlandırdı. Ancak genç oyuncularımız, iki-üç oyuncuyu geçmeye çalışacakları yerine arkadaşlarına pas vermeyi tercih etselerdi inanın ilk yarının sonucu en az 6 gol atardı yeşil-beyazlılar.

Ancak her maç sonrası hakem yazmaktan ben bıktım.

Tuzlaspor maçında yediğimiz ilk golde Onay Kutay Kurt’un İsmail Çokçalış’ın ayaklarına kayarak topu alması açık faul ama, maçın Eskişehirli hakemi Turgut Doman nedense bunu görmüyor ve golü kalemizde görüyoruz. Belki bu gol olmasa maçın skoru farklı olabilirdi.

Bolu Gerede’de yapılacak ilk kampın ben Bursaspor açısından yararlı olacağına ve oynanacak olan iki hazırlık karşılaşmasının ise takıma fayda sağlayacağına inancım tam.

 

TEBRİKLER KAPTAN ÖZER

Bursaspor’u terk etmeyen ve takım kaptanı Özer Hurmacı’nın üçüncü çocuğu dünyaya geldi. Özer Hurmacı ve eşini kutluyorum. Minik yavrunun hem babasına, hem ailesine hem de Bursaspor’a şans getirmesini diliyorum.

 

YILDIRIMSPOR GELİŞİYOR

Bu sezon Misli.com 3. Lig’de ilk kez mücadele veren Yıldırımspor’u Minareli Çavuş Stadı’nda ikinci kez izleme şansı buldum. Adıyaman 1954 Spor maçında uzatmada yediği talihsiz golle yenilmişti.

Şu bir gerçek, profesyonel ligdeki ilk maçtı.

Hatalar yapılmadı dersem sizleri yanıltabilirim. Ancak yenilmeyi hak edecek futbol oynamadı.

Şu bir gerçek;

Teknik Direktör Sait Ulvi Özdemir’in bu yenilgiden çok güzel dersler çıkardığını dünkü Siirt İl Özel İdaresi maçında gözlemledim.

Güçlü fiziği ile tam hazır olmasa da Hüseyin Çelik, gollerini ikişer ikişer atmayı sürdürdü. Gerçekten Hüseyin Çelik fizik gücünü arttırması halinde, birçok takımın devre arası transfer listesinde ilk sırayı alır diye düşünüyorum.

Ligde üçüncü maçında 6 puana ulaşan Bursa temsilcisi Yıldırımspor’un ilk yılında iyi yerlere geleceğine şimdiden inanmaya baladım.

 

GÖZLEMCİNİN HATASI

Aslında bu konuyu burada dile getirmek istemiyordum.

Maçın TFF adına gözlemcisi Yavuz Çetin’in saha içi akreditem olmasına rağmen, TFF’nin sabit kartı basmaması nedeniyle beni sahaya almamasına üzüldüm. Aslında Yavuz Çetin’e hatanın bende değil, TFF’den kaynaklandığını anlatmama karşın o anlamamak için her yolu denedi ve sonuçta saha yerine tribünden fotoğraf çektim.

Üzüldüm.

Meslek kariyerimde 50. yılımı yaşarken, ilk kez bir resmi maçta gözlemci tarafından sahaya alınmamak beni inanın çok üzdü.

TSYD Genel Merkezi’nin, TFF ile görüşerek bu sorunu çözmesini bekliyorum.