Bursa
Çok Bulutlu
12.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor son çeyrekte yıkıldı!

Bursaspor , 02 Aralık 2020 Çarşamba, 21:15

Bursaspor deplasmanda oynadığı Afyon Belediyesi HDI Sigorta karşısında yeni hocasıyla ilk maçında galip gelemedi.

Bursaspor son çeyrekte yıkıldı!

Maça Malik Newman'ın dış atış isabetleriyle başlayan Bursaspor 8-1'lik seri yakaladı. Sonrasında hücumda etkinliğini hiç kaybetmeyen Bursaspor skoru yukarı taşımaya devam etti. Aradığı atışları bulmaya başlayan Afyon da partiye katılınca televizyon molası ancak 7. dakikada 19-11'ken gelebildi. Çeyreğin sonunda Oğuz ile çok etkili olan Frutti Extra Bursaspor ilk çeyreği 27-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe sıkı savunmayla başlayan Afyon ilk 3.5 dakikada yeşil-beyazlı takıma sayı imkanı tanımadı. Toplamda 15-3'lük seriyi 6 dakikaya yayan ege temsilcisi skorda 34-30 öne fırladı. Çeyreğin son bölümünde biraz toparlanan Bursaspor üretimi kenardan gelen oyuncularıyla sağladı. Çeyrek sonundaki 7-0'lık seriyle devre arasına Bursaspor 39-37 önde girdi.

İkinci yarıya fırtına gibi girdi Afyon Belediye. 3 üçlük ve bir serbest atışla 10-1'lik seri skor üstünlüğünü yeniden ege temsilcisine taşıdı. Rakibin hücumlarını durduran ve 4 dakikada sadece 2 sayıya imkan veren Bursaspor oyuna tutundu. Yine de çeyrek sonunu daha iyi oynayan Afyon Belediyesi son çeyreğe 59-54'lük üstünlük ile gitti.

Son çeyreğe iyi giren taraf Frutti Extra Bursaspor oldu. İlk 4 dakikada sayı yemeyip 8 sayı üreten Bursaspor bir anda skorda da öne fırladı. Sonrasında ise Chris Wright'tan gelen şahsi 8-0'lık seri maça damgasını vurdu. En kritik yerde gelen bu seriyle Afyon 5 sayı farkla öne geçti. Rakibini bir türlü durduramayan Bursaspor serinin 15-0'a ulaşmasına engel olamadı. Malik Newman bu duruma itiraz eden isim olsa da süre artık Frutti Extra Bursaspor'un en büyük düşmanı olmuştu. Maçın son bölümünde farkı eritme çalışmaları sadece skoru belirledi. Afyon Belediyesi karşılaşmadan 76-70 galip ayrıldı.