Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor tam 44 yıldır...

Bursaspor , 14 Ekim 2020 Çarşamba, 08:40

Hafta sonu ligde karşılaşacak iki ekip Bursaspor ve Balıkesirspor, resmi maçlardan çok birbirleriyle hazırlık maçı yaptılar. İki takım da birbirini iyi tanırken, Bursaspor'un üstünlüğü göze çarpıyor.

Bursaspor tam 44 yıldır...
TFF 1’inci Lig’de heyecan, Milli aranın ardından kaldığı yerden devam edecek. Ligin 5’inci hafta mücadelesinde Bursaspor, 18 Ekim Pazar günü sahasında Balıkesirspor’u ağırlayacak. Her iki ekip de özellikle hazırlık maçlarında sıklıkla karşı karşıya gelirken, birbirini de yakından tanıyor.

10 KEZ HAZIRLIK MAÇI OYNADILAR
Bugüne kadar oynanan 16 mücadelenin 10’unda taraflar hazırlık mücadelelerinde karşıya karşıya geldi. Bu mücadelelerin tamamını ise ev sahibi ekipler kazanırken; Bursaspor 7 kez, Balıkesirspor da 3 kez sahadan kazanarak ayrıldı. Buna karşın resmi maçlarda ise iki ekip sadece 6 kez karşılaştı.

BURSASPOR 44 YILDIR YENİLMEDİ
Bursaspor ile Balıkesirspor arasında oynanan 6 resmi mücadeleden; yalnızca biri berabere sonuçlandı. Bursaspor, resmi maçların 4’ünde galip gelen taraf olurken, Balıkesir temsilcisi ise bir kez kazanabildi. Balıkesirspor’un kazandığı tek resmi müsabaka iki ekip arasındaki ilk maçın oynandığı 1975 yılındaydı.

GEÇEN YIL DEPLASMADA KAZANDI
İki ekip uzun bir aranın ardından, geçtiğimiz sezon TFF 1’inci Lig’de yeniden karşı karşıya geldi. Bursa’da oynanan mücadeleden taraflar golsüz eşitlikle sahadan ayrıldı. Balıkesir’de oynanan mücadeleyi de Bursa temsilcisi, 3-1’lik skorla kazanmasını bildi.

BÜYÜK DEĞİŞİM
Bursaspor’un Balıkesirspor karşısında galip geldiği 3-1’lik maçta çıkardığı ilk 11’den, bugün yalnızca bir isim kadroda bulunuyor. O isim ise Ali Akman olurken, geride kalan 10 oyuncu da takımdan ayrıldı. Bursaspor’un Balıkesir deplasmanındaki golleri de Shehu, Kubilay ve Traore’den gelmişti.