Bursa
Çok Bulutlu
14.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor’u namuslu ‘oy’ kurtarır…

Bursaspor , 10 Ağustos 2020 Pazartesi, 09:08

Artık Bursaspor üzerine yazılıp çizilen konuşulanların hiçbirine, görüp yaşadıklarımın yarısına inanıyorum.

Bursaspor’u namuslu ‘oy’ kurtarır…
Bursaspor geçmişten bu güne Osmanlı İmparatorluğu gibi herkesin büyüklüğünden bir şeyler kopardığı bir devdi.

Bursaspor sayesinde şampiyon başkan dahil herkes bir şey oldu da bir iki istisna dışında kimse adam gibi adam olamadı ve Bursaspor’a hakkını teslim etmedi.

Ali Ay’ın son döneminde koca imparatorluğun bütün varlığı, marka değerleri ve kasası soyularak cami avlusuna terk edilmiş bir çocuk gibi bırakıldı.

Ali Ay suçlu diyoruz da son kongreyi bu gün gibi hatırlıyorum.

Karşısına çıkan üç başkan adayı beni seçin dedi ama hiçbiri bizi seçin diyemedi.

Ali Ay’ın ise kendisini bindirilmiş kıtalara teslim edip ruhunu satarak yine koltuğa tutunmuştu.

Bursaspor’un makus talihinin başlangıcı o kongredir.

Başkan adayları dışında kim konuştu ise Ali Ay yanlış yoldasın demişti ama o sonsuz kibrine ve kongre kevaşelerine teslim olarak kimseyi dinlemedi.

Hatta bindirilmiş kıtalar bütün konuşmalarına ‘söz almayacaktım ama’ diye başlayan Selim Kurtulan’a eleştirilerinin dozu artınca sözlerini bitirmesine bile izin vermediler.

Oysa Selim Kurtulan sadece ‘Başkan paran var pulun var ama bu işi bilmiyorsun yapacağın en iyi hizmet çekip gitmektir’ demişti.

O grubun kalitesinin ve ferasetinin ne olduğunu bütün Türkiye canlı yayında Ali Ay’ın evinin önünde görmüştü de biz Bursa olarak yine ıska geçmiştik.

Kongreyi kazanmak, makamda kalmak için öyle tavizler verirsin ki; gün gelir evinin önünde sana hesap sorarlar.

Böyle  durumlara erkeğin hamile kalması denir.

Asla doğum olmaz ama gebelik ömür boyu devam eder.

Ali Ay Bursaspor’u itina ile soyduktan sonra çekip gittiğinde adaysız seçimlere gidilirken yine kongre farelerinin yönlendirmesi ile Mesut Mestan kendisinin toplayamayacağı imzayı toplayan seçim ortağına ‘Sayın büyüğüm seni istemiyor’ bile diyemeden divan kuruluna verdiği listeden adını çıkarmıştı.

Bu da muhatabına karşı açık seçik  ‘ Bizden icazet almadan Mısır’a vali bile olmazsın ‘ diyerek ifade edilmişti.

Bunları yazmamın nedeni bilenlerin yeniden hatırlaması, bilmeyenlerin neyin ne olduğunu öğrenmesi içindir.

Bursaspor yönetimi 23 Ağustos tarihinde, çoğunluk sağlanmazsa 30 Ağustos da Olağanüstü Genel Kurul Kararı alarak geç de olsa seçimin yolunu açmıştır.

Taşınması çok zor olan bu yüke rağmen kimler hatta kim aday olacak derken kongre fareleri çakma hesapları üzerinden süreci kemirmeye başladılar bile…

İçlerindeki fesadı dökerken Cavit beyi etiketlemeyi unutmuyorlar.

Yahu Cavit bey hala Bursaspor’un şah damarından beslenmeye devam ediyor ve biricik oğlunu Bursaspor’u kullanarak TFF Yönetim Kurulu üyesi yapıyor ama elini ne cebine ne de vicdanına götürüyor.

Kimi kime şikayet ediyorsun?

Bir de Bursaspor sevdasını Özlüce’nin ballı arsası olarak gören gözler varsa o gözler kör olsun.

Seçimlerde şimdilik ben adayım diye ortaya çıkan ilk ve tek isim Hüseyin Akdemir oldu.

Akdemir hesabını kitabını bilen bir adamdır. Borcun yükünü bilir çözüm üzerinde de planları olmadan bu işe girip adını kirletmez diye düşünüyorum.

Bunun için de kendi ekibine alacağı isimleri blok oy pazarlıkları ile oluşturmadan, Ali Ay gibi şer güçleri sızdırmadan güvenilir ve namuslu insanlardan oluşturması gerekiyor.

Bursaspor’un son yıllardaki en büyük sıkıntısı maddi değil, güvenilmeyen başkan ve yönetim kurulları tarafından yönetilmesidir. İçinde namus ve güven olmayan hiçbir hareket destek bulamaz.

Bursaspor’un borcu elbette çok yüksektir ancak Bursa gibi bir 22 adet OSB si olan sanayi kenti için çözüm imkansız değildir.

Yeter ki; ekonomik ve sosyal olarak güçlü, saygı duyulan, sözünü tutan, vizyon sahibi bir başkan ve yönetim kurulu seçilsin.

Hüseyin Akdemir’den başka bir listenin de hazırlandığı duyumları aldım.

Bursaspor’un hayrına atılacak her adımın arkasında ve yanındayım ama gün parçalanıp bölünme, seçilmek adına kerameti kendinden menkul adamların blok oy vaatlerine inanıp liste pazarlıkları yapma günü değildir.

Kongre üyeleri 1060 kişinin düştüğü hatayı tekrarlamadan,  oyunun namusunu koruyarak sandığa giderse, kongrenin aldığı kararın üzerinde gücün varlığına inanmazsa karanlığın aydınlığa dönmesi işten bile değildir.

Dileğim derdi Bursa’nın namusu olan Bursaspor’u kurtarmak olan insanların bir araya gelerek bu krizi çözüp layık ve ait olduğu Süper lige çıkarmak olan insanların bir araya gelmesidir.

Kim başkan olursa olsun ama oylar namuslu olsun!