Bursa
Çok Bulutlu
24.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor’un acı, kan ve gözyaşı ile savaşa yolculuğu…

Bursaspor , 30 Ağustos 2020 Pazar, 21:06

Bursaspor’un acı, kan ve gözyaşı ile savaşa yolculuğu…
Bugünden itibaren bir yıl içerisinde Bursaspor için hep aynı cümleleri kuracağımdan kongre sonrası son görüşlerimi paylaşıyorum.

Bursaspor olağanüstü kongresinde Mesut Mestan ve Yönetim Kurulu ile denetleme raporu kongre üyelerinin oy çokluğu ile ibra edildiğinden yorum yapmanın anlamı yoktur.

Ali Ay yönetimi oy birliği ile ibra edilmedi de ne oldu?

Bursaspor’un maddi manevi her şeyini sömüren ve inanılmaz borç üretip küme düşüren adam hesap vermediği gibi, halâ kendine imzaladığı Euro rakamlı çekleri ile bilançoda alacaklı görünüyor.

Erkan Kamat ve Yönetim Kurulu tek aday olarak girdiği seçimleri kazanarak Bursaspor’ un geleceğine imza atacaktır.

Erkan Kamat görevi devralmadan önce Mustafa Er ile yola çıkacağını açıkladı.

Ama ardından ekran çakalları, klavye kuşları anında yazıp çizip zehirlerini kusmaya başladılar.

Bu kadar borcu yapanlara, Bursaspor’un malını mülkünü üzerine geçirip bitirenlerle selfi çektiren kurnazların senaryolarından da pislik akıyordu.

  • Sanki başka aday varmış gibi Erkan Kamat’ ın bu ağır yükü kaldıramayacağını, pes edeceğini ve başarısız olacağını söylerken aslında olması istenen iğrenç dileklerini itiraf ediyorlar.

  • Mustafa Er’i tecrübesiz, yetersiz bulanlar ise şikeci olduğunu itiraf eden bir Bakkalı getirenlere tek kelime edemedikleri zaman yazarınız, bu hıyar bile değil ve bundan cacık olmaz diye yazmıştı.

  • Mustafa Er tecrübesiz olabilir ama düşüren ben olmayayım diye er meydanından kaçan inançsız artistlerden sonra ateşten gömleği giyerek Bursaspor gemisini Süper Lig’de bırakan kaptandır.

  • Alt alta yazdığınız teknik direktör adaylarından en kaşarlısı ve ucuzu olan Yılmaz Vural’ın elindeki transfer listesini bilseniz tweetlerde kuş gibi ötmezsiniz.


Erkan Kamat konuşmalarında umudunu ve inancını vurgulamasından elbette memnun oldum ama gerçekler onun umutlarının çok daha ötesindedir.

Tahtanın açılamayacağı, futbolcu alacakları davalarının peş peşe aleyhimize sonuçlanacağı ve sonunda kaç olmadığını bilemediğimiz eksi puan cezası ile başlayabileceğimiz bir serüvene ancak Winston Churchill’in 2 nci Dünya Savaşı sırasında halkına vaat ettiği içinden ÖLÜM ü çıkardığım “ KAN-ACI-GÖZYAŞI-SAVAŞ” sözleri ile başlamak lazımdı.

Mustafa Er’in de birinci hedefi genç kadro ile lige tutunmak ve gelecek yılların takımı oluşturmaktan başka sözü olmamalıdır.

Her şeye rağmen işler yolunda giderse gelen şampiyonluğa git denilmez.

Bu kulübün sahipleri bir bilet alanlar ya da hariçten uzak diyarlardan kuş gibi ötenler değil kongre üyeleridir. Onların da durumu katılımdan belli olduğundan herkes başını ellerini arasına alıp düşünmelidir.

Bursaspor’a ,  Başkan ve Yönetim Kuruluna, Teknik Direktör ve futbolcu kardeşlerime başarılar dilerken, yaşayacakları talihsizlikler ve alacakları yenilgilerden sonra onları hırpalayacağımı düşünen çakallara da çok beklersiniz diyor noktayı koyuyorum.