Bursa
Çok Bulutlu
10.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor'un Daltonları

Spor , 10 Eylül 2020 Perşembe, 13:25

Bursaspor’da kimsenin parası kalmaz derken kimseye Bursaspor’u soyun da gidin demedik ki! Bu şehirden alacağım var diyen önce borcunu ödesin ardından alacağını faiziyle istesin!

Bursaspor'un Daltonları
Matematik çözümler,  çok net ve sonuçları üzerinde tartışma yapılamayacak gerçekleri gözler önüne sererler.

Bu başkan çok iyi niyetlidir AMA çok saf olduğu için aldattılar.

Ötekisi dünya efendisidir AMA çabuk sinirlenip hata yapar.

Berikinin hakkı ödenmez AMA hesabını bilmez.

Kongre üyeleri bunu seçtik AMA daha iyisi vardı da biz mi seçmedik…

Diye diye bakın ne hale geldik.

Köşelerde kalem oynatarak sanat yapmaya, ekran başında lafı evelemeye gevelemeye gerek yoktur.

Bursaspor’a kim ne verdi ise kuruşuna kadar geri alıp cebine koyup gitsin ama helalleşirken cebine koyduklarını, yalayıp yuttuklarını, amuduyla götürdüklerini, hovarda mirasyedi gibi namuslarına teslim edilenleri hırsızlara, uğursuzlara saçtıklarını da kasaya geri koyup öyle gitsinler.

Uzun uzun yazmanın gereği olmadığından matematik olarak bakalım.

Bursaspor’un takım değeri

2014 – 2015 sezonunda 52 milyon Euro

2015 – 2016 sezonunda 89 milyon 380 bin Euro

2016 – 2017 sezonunda 48 milyon 980 bin Euro

2017 – 2018 sezonunda 56 milyon 450 bin Euro

2018 – 2019 sezonunda 37 milyon 700 bin Euro

2019 – 2020 sezonunda 5 milyon 880 bin Euro

Bugün ise yaklaşık…        2 milyon 500 bin Euro ise

Tabloya bakıldığında bu süreler içinde görev yapanların hepsi Bursaspor kasasını ya soymuştur ya da kasa anahtarını verip soydurmuştur.

Bu rakamların içerisine yayın, sponsor, forma ve kombine gelirlerini kulübün sabit cari ve amatör şube giderlerine sayarak katmıyorum.

Ali Ay yönetimi bu rezilliklerin üzerine Yeşil Bursa’yı bitirerek ve ardından Bursaspor’u küme düşürerek mum dikmiştir.

Hadi bakalım pamuk eller cebe Bursaspor size borcunu ödemeye hazır ama önce siz adam olun ve götürdüklerinizi geri verin.

Yani bakkal hesabı gibi T cetvelinin soluna verdiklerinizi, sağ tarafına da aldıklarınızı yazın ne çıkarsa onun hesabını görelim.

Bu tabloda şampiyon takımdan sonra görev yapan herkesin payı ve parmağı vardır.

Bursaspor başkanlığı gibi bir makamı tepe tepe kullandınız,  bazılarınız yargılanacakken protokolde kendinize yer buldunuz yetmedi mi de Bursaspor’un kasanına göz diktiniz.

Matematik dedik ya!

Kafaları fazla karıştırmadan iki hesap yapıp konuyu bağlayalım.

  1. Ali Ay göreve geldiği zaman süper ligde iyi bir takım, üçüncü ligde bir takım 89 milyon Euro takım değeri ve 270 milyon civarında borç vardı. Ben bu borcu 6 ayda toparlar, 1,5 yılda bitiririm ve düze çıkarız dedi ama onu dikkate almayalım.


Görevi teslim ederken küme düşerek yayın ve sponsor gelirleri tükenmiş bir takım, kapatılmış bir 3'ncü lig takımı 470 milyon borç ve 37 milyon 700 bin Euro değerinde bir takım bıraktı.

Neresinden bakarsanız bakın takımın değerinden yaklaşık 52 milyon Euro çalınırken, borç 200 milyon artırılarak 470 milyona çıkarıldı.

Bunun üzerine yayın, kombine, loca, sponsor gelirlerine satılan ya da üzerine geçirdiği arazi değerlerini katıp, personel dahil herkese borç takıldığını düşünürsek 1 trilyon civarında bir para itina ile buharlaştırılmıştır.

Bak Ali Ay! 

İsterim diye tutturduğun, almak için her yere temlik koydurduğun 130 milyon lira var ya senin köpeğin olsun ödeyelim ama sen de götürdüklerini geri getir hesap görelim. Basit bakkal hesabı yaparak çiz bir T aradaki farkı ödemeyen namerttir.

Yani Bursaspor’dan alacağın değil, marka değerini tükettiğin, kasasından buharlaştırdığın yaklaşık 900 milyon lira borcun var!

Bu enkazın yıkım müteahhidi sensin, ayıbınla yaşa ve sus!

14 milyon nedir be Mesut?

  1. Mesut Mestan dönemine gelince kasaya giren belli ama çıkan yoksa o paralar nereye buharlaştı diye soracaktık ki;


Bir de üstüne 14 milyon alacak çıkararak yalanı Nirvana’ya ulaştırıyorsun.

Kendi beyanına göre vergiden arındırılmış yıllık gelirin 100 bin lira civarında yanı ayda 8 bin lira ile güller gibi geçinirken 14 Milyon parayı nereden bulup kasaya koydun be kardeşim? Yoksa bir yıllığına para aklamak için mi yönetici oldun? Bence MASAK seni ve 14 milyonu enine boyuna araştırmalıdır.

Kimseyi ayırdığımız kayırdığımız yoktur. İbrahim Yazıcı döneminden bu yana görev alan Erkan Körüstan, Recep Bölükbaşı, Ali Ay ve Mesut Mestan’ın tabloda görüldüğü gibi bu talanda dahli vardır.

Sadece 40’lı – 50’li yıllarda doğan herkes gibi bir İstanbul takımını tuttuğu için FB’li başkan istemiyoruz deyip Hayri Yazıcı’yı bu kulübe küstürenlerin de vebalini unutmayalım.

Bugün Erkan Kamat zorun çok ötesinde bir göreve soyundu. Bursaspor’un fişinin çekilmemesini istiyorsak ona destek olmalıyız ve uzun sürecek olan tedavi sürecini sabırla takip ederken, her gün bir acı sürpriz ile karşılaşmasına engel olmalıyız.

Bugün parası yoksa girmeseydi deme ve büyük beklentilerimizin olma zamanı değildir.

Bursaspor’un fişinin çekilmesi kolaydır ama olay olan onu yaşatmaktır.