Bursa
Parçalı Bulutlu
21.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor’un gençleri ve Serdar Özkan

Bursaspor , 31 Ekim 2020 Cumartesi, 20:56

Bursaspor’un gençleri ve Serdar Özkan
Bursaspor bu sezon tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birisini yaşıyor. Transfer tahtasını açamayan Bursaspor yönetimi geçtiğimiz sezondan sarkan eksi üç puan sorununu ise çözebilmeyi başarmıştı.

Takıma takviye yapılamaması ve takımdan ayrılan oyuncuların olmasıyla sezon bizim için zirve hedefinden uzak bir yol olarak başlamıştı. Genç bir kadronun neler yapacağı tüm camia için tam anlamıyla muammayken, haftalar geçtikçe çoğunluğu Vakıfköy’den gelen bu çocukların bizleri mutlu ettiği de camiada dilden dile konuşulmaya başlandı.

Bu takımın bu sene Süper Lig hedefini yakalaması çok zor. Play-off olursa şahsım olarak ben bunu büyük bir başarı olarak göreceğim.

Beni bu sezon mutlu eden konulardan birisi ise Ali Akman’ın gollerindeki kaliteli vuruşları. Ceza sahası içinde tam bir bitirici olan Ali Akman’ın son kurbanı Beypiliç Boluspor oldu. Ali bu performansı sürdürürse devre arası gelmeden Bursaspor ile imzalayacağı yeni sözleşme ile kulüp sene sonunda çok çok iyi bir gelir elde edebilir. Ayrıca Ali Akman’ın gollerinin haricinde maç sonunda yaptığı açıklamaların da gelişimindeki önemli detayları barındırdığını düşünüyorum.

Genç oyuncuların hep beraber sevinmesi, gollerden sonra arma öpen futbolcumuzdan timsah yürüyüşü yapan kardeşlerimize kadar hepsini cansiperane bir şekilde takip ediyoruz. Aidiyet ile oynayan her oyuncu bizim için özeldir.

Ancak hiç tasvip etmediğimiz hadiseler de yaşanmıyor değil.

Uzun zamandır Bursaspor camiasını meşgul eden bir konu var. Konumuz tabii ki Serdar Özkan ve Sedat Dursun’un neden kadro dışı kaldığı konusu. Beni bilen bilir, Bursaspor’un çıkarlarını koruyan, camianın doğru haber alması için çalışan bir basın mensubuyum.

Bursaspor’un çıkarları için bazı haberleri gündeme getirmeyebiliyoruz. Örnek olarak Serdar Özkan ve Sedat Dursun olayında yaşananları kulüp bize yazmayın diye rica edip yazmadığımız gibi.

Bu açıklamayı aslında Başkan Erkan Kamat basın toplantısında yapacaktı, ancak gerçekleşmeyen toplantının ardından geçtiğimiz gün kulübün resmi internet sitesinde başkanın ağzından kısa bir Serdar ve Sedat konusuna değinildi. Detaylara girilmeyen paylaşımda sadece kadro dışılar demekle yetinildi.

Aslında olay şöyle gerçekleşiyor. Bursaspor’un Altınordu ile oynadığı maçın son dakikalarında Serdar Özkan yedek kulübesinde tüm oyuncu, teknik ekip ve personelin önünde Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er’e hakaret ediyor. Kulübe içinde su şişelerini tekmeleyen Serdar Özkan genç teknik adam Mustafa Er’e “Sen kimsin ki beni oyuna almıyorsun?” ve “Seninle içeride görüşeceğiz!” diyerek parmak sallıyor. Mustafa Er o esnada “İçeride görüşürüz.” diyerek konuyu kulübede uzatmıyor. Soyunma odasında ise ortalık karışmadan bir şekilde konu geçiştiriliyor.

Altınordu maçında yaşanan bu olayın ardından Serdar Özkan kadro dışı bırakılıyor. Alınan bu kararın ardından yönetim ve Mustafa Er’e tek bir oyuncu dahi gelip Serdar-Sedat için bir konuşma gerçekleştirmiyor. Kadro dışı olayının ilk durumu budur. Kulüp Sedat için bir açıklama geçmezse bunu da yazarız.

Bu sezon takımın gerçekten bir kolej havasında olduğunu görmezden gelmeyelim. Çocuklara destek olmak şart ama bu sadece taraftar ve basın yolu ile olmaz. Bu takım şimdiye kadar sadece Altınordu maçının galibiyet primini alabilmiş. Maddi anlamda kafalarında soru işareti olmamalı. Özellikle Boluspor maçında gençlerin istekli oyunlarını gördükten sonra…