Bursa
Çok Bulutlu
19.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor'un kongre tarihi açıklandı!

Bursaspor , 16 Mart 2021 Salı, 16:24

Bursaspor Kulübü Olağan Genel Kurulun 22 Mayıs 2021 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Bursaspor'un kongre tarihi açıklandı!

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat kulübün resmi youtube hesabından yaptığı açıklamada "Bursaspor Kulübü Olağan Genel Kurulunu 22 Mayıs 2021 tarihinde yapacağız." dedi.

Kamat'ın konuşmasnın satır başları şöyle;

Bazı konuları çok dillendirirsek açıklarsak Bursaspor'un spor kamuoyunda rencide olacağını düşündüm vicdanım el vermedi ve bunları açıklamak istemedim.

Ciddi bir oluşum olacaksa onun içerisinde yer almak için ciddi fedakarlıklar yapacaktım bunu da bir kaç adaya söyledim fakat aday olmadılar.

Geldiğimizde kadro değerimiz 15-20 milyon lira civarındaydı şuan 150-200 milyon civarında. Altyapı futbolcularımızın her biri bir elmas, bir pırlanta, bir değer.

Burak Altıparmak 840 bin lira geçen sene hak edişi varken 10 ay burada antrenmanlara çıkmış hayatından fedakarlık yapmış sadece 85 bin lira almış. Kalan parayı biz ödedik.

Cüneyt Köz 500 bin lira hak edişi varmış 55 bin lira almış. Recep Aydın 555 bin lira sözleşmesi varmış 55 bin lira ödemişler. Aykut Akgün ile 405 bin lira sözleşme yapmışlar 65 bin lira ödemişler. Hepsinin alacağını biz ödedik.

Bunları futbolcularımız kulübümüz rencide olsun istemediğim için söylemedim.

Tesislerde bayrağımız yırtılmış, kaldırımlar yabani otlarla dolmuş. Binamızın boyaları ağarmış, otobüs içindeki kahve makinesi haczedilmiş, havuzun içindeki seramiklerden ağaç çıkmış. Böyle şey olmaz!

Bizim kadar pirim ödeyen başka bir kulüp yok. Ankaraspor maçına kadar sadece Akhisarspor maçının primlerini yatırmadık. Onları da bugün ödedik.

Bu çocuklara 4 milyon 200 bin tl pirim ödedik. Hiçbir oyuncunun bizden prim alacağı yoktur. Biz bu kadar pirimi ödemişken bize söylenenler çok ayıp. Hayatımızı koyduk ortaya, sağlımızı sıhhatimizi koyduk.

Sosyal medyayı takip etmiyorum. Orada yazılanlara bakmıyorum.