Bursa
Çok Bulutlu
10.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor'un menfaatlerini düşünüyoruz

Bursaspor , 30 Eylül 2020 Çarşamba, 17:01

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er basın mensupları ile bir araya geldi.

Bursaspor'un menfaatlerini düşünüyoruz
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde akşam idmanı öncesi saha kenarında basın mensuplarının sorularının yanıtlayan Mustafa Er son lig maçında öne geçmelerine rağmen sahadan mağlup ayrılmanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

Mustafa Er “Giresunspor karşısında ilk yarının sonlarında bireysel hatadan dolayı bir gol yedik. İkinci yarıya ise iyi başlamıştık ancak kornerden gol yedik. Bizim gibi bir takımın kornerden iki gol yemesi kabul edilebilir şeyler değil. Genç bir takımız, gollerden sonra maalesef kırılgan bir yapıya bürünüyoruz. Adana Demirspor ve Giresunspor maçında bireysel hatalardan dolayı goller yedik. Bu konular ile ilgili çalışmalara devam ediyoruz.” dedi.

“Sadece kulübün menfaatlerini düşünüyoruz”

Serdar Özkan konusuna da değinen genç hoca “Ben şu anda kaos yaratacak açıklamalara girmek istemiyorum. Ben bu konuda konuşursam yarın bütün Bursa bu açıklamaları konuşacaktır. Bizler bu kulübün menfaati için her türlü kararı alabiliriz. Bu tüm oyuncular için de geçerli. Bu konu ile ilgili önümüzdeki günlerde gerek ben, gerekse de Başkanımız gerekli açıklamalarda bulunacaktır. Bizim gündemimiz önümüzdeki Tuzlaspor maçını düşünüyoruz. İsim bazlı değil, kulübün menfaati anlamında ne gerekiyorsa onları yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“Başkanımız ve yönetimimiz çok uğraşıyor”

Transfer tahtası ve puan silme ile ilgili Mustafa Er şunları söyledi: “Başkanımız ve yönetimimiz çok ciddi anlamda uğraşıyor. Ben de konularla alaka istişare halindeyim. Ellerinden geleni yapıyorlar. İnşallah iyi haberler alırız diye düşünüyoruz. Biz tamamen sahaya bakıyoruz. Neler yapabiliriz, ona bakıyoruz. Başkanımız gerekli açıklamayı yapacaktır.”

“Millî maç arasında kamp yapacağız”

Mustafa Er, Tuzlaspor maçıyla ilgili olarak ise, “İyi transferler yaptılar. 3 maçta 7 puan aldılar. Zor maç olacağını biliyoruz. Ama biz oraya a kazanmaya gideceğiz. ” dedi.

“Bolu’ya kampa gideceğiz”

Önümüzdeki hafta Tuzlaspor maçının ardından salı günü Bolu’ya kampa gideceğiz. Bir veya iki hazırlık maçı yapmak istiyoruz. Özer, Burak Kapacak ve Burak Altıparmak haricinde tam dokuz aydır resmi maç oynayan oyuncumuz yok. Bunun dezavantajını maalesef yaşıyoruz. Her geçen gün takımımız milli maç arasından sonra daha da iyiye gidecektir.”