Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor’un süne zararlıları iş başında!

Bursaspor , 27 Ağustos 2020 Perşembe, 14:05

Son yıllarda Bursaspor gibi bir çınarı siyaset çukurunda boğmaya çalışanlar fıtratları gereği süfli icraatlarına devam ediyorlar.

Bursaspor’un süne zararlıları iş başında!
Aslında imzasız mektup atmak ahlaksızların işidir.

Kamuya açık olan bir mecrada imzasız ya da çakma mahlas ile yorum yapmak ise vesikalı ahlaksızlıktır.

Bursaspor’un Ali Ay’ın taammüden açtığı yara derinleşerek devam ediyor ve an itibariyle makineye bağlı entübe hasta gibi sadece nefes aldığı bilindiği halde onun üzerinden komplo teorileri yazmaktan ve oynamaktan utanmayanlar var.

Mesut Mestan göreve gelirken eti budu belli idi ve kimse ondan mucize beklemiyordu.   İcazetle onun yolunu açanlar seçimden sonra tahtayı bile açmasına yardım etmeyerek dımdızlak bıraktılar ama son iki günde UEFA'lık olacakken  BŞB Başkanı  Alinur Aktaş (kendi ifadesiyle) emanet bulduğu para ile Frey dosyasını çözerek kabahat mı işledi ya da siyasi bir rant mı elde etti?

Bursa’nın şehremini olarak gereğini yaparken odak noktası Bursaspor’un namusunun korunmasıydı.

Ben, Alinur Başkanın İnegöl’de iken de belediye olarak üzerimize düşeni yaparız ama yönetim, teknik heyet, ve futbolcuların gelip gitmesinde asla ve özellikle dahli olmadığını biliyorum.

Bugün olağanüstü genel kurula tek aday olarak giren ve 30 Ağustos’ta seçilecek olan Erkan Kamat’ ın birkaç” icazet makamı” yerine şehrin bütün dinamikleri ile görüşmesi çok doğru ve gerekli bir adımdır.

Yaşı kaç olursa olsan taze ergenler gibi Bursaspor’a don biçerek kafelerden tweet atanlar için söylenecek tek şey parayı taşıyamamaktan kaynaklanan hazım problemlerinin olduğudur.

Çünkü parayı taşımak kazanmaktan çok daha zordur.

Böyle bir dönemde görüştüğü insanların “ sen göreve gel para konusunu düşünme “demeyeceğini aklı başında olan herkes bilirken, BŞB den veto yedi, Nilüfer yeşil ışık yaktı gibi anlamsız yorumlar Bursaspor’a ihanettir.

Bursaspor Ak Partili iken CHP mi geçiyor algısı yaratmaya çalışmak çeyreklerin işidir.

Ve ardından Erkan Kamat bu borcun altından nasıl kalkacak noktasından yürüyerek umutsuzluk tohumu dikenler bir yere varamaz.

Ben en azından şuna inanıyorum ki; Erkan Kamat Bursaspor’u başta malum Ali olmak üzere Yazıcı’dan sonra gelen yönetimlerden daha iyi yönetecektir.

Neden biliyor musunuz?

Çünkü ortak akla inanıyor, danışıyor ve ben yapacağım olacak demiyor.

Benim taraftarım 500 milyonluk borcu beş dakikada  BTSO'dan bu kadar,  100 iş adamından şu kadar, 22 OSB'den bu kadar diyerek ödeyiveriyor ama realite öyle değil ki!

Bursa’da Başkan ve yönetimler, parayı ver ama benim neyi nereye harcadığımı denetleme hatta sorma mantığı içerisinde tabloyu bu hale getirdi.

Bursaspor’u bütün yasal  enstrümanları kullanarak son filikaya bindirerek sağ salim limana ulaştırma çabasındaki herkesin harcamaları denetlemeye ve söz söylemeye hakkı vardır.

Bu hale düşürenler ise ayıpları ile oturup susmayı bilsinler.

Denetleme kurulunun raporundaki alacaklı futbolcu listesine baktığım zaman çoğunu tanımadım ve yeşil sahaya adım attıklarını hatırlamadım. Başkanlar bunlara fabrikalarında badana mı yaptırdılar yoksa evlerinde perde mi astırdılar diye sormayanlar gerçekten inanılmaz zor bir göreve talip olan Erkan Kamat’ı sorgulamasınlar.

Bu yazıların sahibinin Erkan Kamat ile hiç tanışmadığını, bir araya gelmediğini ve başka bir aday daha olsa bu satırları yazmayacağının bilinmesini isterim.