Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursaspor ve belediyecilik

Bursaspor , 14 Eylül 2020 Pazartesi, 14:31

Bursaspor ve belediyecilik
Bursaspor’un Adana Demirspor’a 3-1 yenildiği maç sonrası gerçekten ilk yarıdaki futbol içimi ısıtırken, ikinci yarıdaki çözülme ise beni üzdü.

Bunu takımın sadece bir hazırlık maçı oynamasına ve teknik direktör Mustafa Er ile sadece iki haftalık çalışma yapmasına bağladım.

Aslında dün yenilgi nedeniyle büyük üzüntü yaşarken, sosyal medyadaki bir paylaşım ‘Bizde neden bunlar olmuyor, siyasi iktidarın kalesiyken’ dedirtti.

MKE Ankaragücü Süper Lig’den düşmesine karşın ligde siyasi destek sonrası Hes Kablo Kayserispor ve Btc Türk Yeni Malatyaspor ile birlikte kaldı.

Transfer tahtası kapalıydı. Yine siyasi destekle bu tahta açıldı.

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transfer tahtasının açılmasında büyük destek gördükleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kameralar önünde teşekkür etti.

Dün sosyal medyadaki paylaşımlar dikkatimi çekti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Mansur Yavaş, inanılmaz bir jeste imzasını atmış ve MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ile bir araya gelmiş ve şimdilik kaydı ile tam 30 Milyon TL’lik bir çek verirken, “Bunun arkası gelecek” demiş.

Kardeş MKE Ankaragücü’nün önemli bir sorunu çözüldüğü için İnanın çok mutlu oldum.

Bursa Büyükşehir Belediyesi yıllardır iktidar partisinin yönetiminde. Ben Meslekte 50 yılı geride bırakırken hiçbir zaman Belediye başkanlarının Bursaspor’a böyle büyük yardımlar yaptıklarını, destek olduklarına tanıklık etmedim.

Bursaspor’a Büyükşehir Belediyesi sadece 4 Milyon TL’lik BUDO forma reklamlarıyla katkıda bulunuyordu. Bu sezon ise maalesef bu gerçekleşmedi. Sadece geçen yıl olduğu gibi BUDO reklamı Gemlik Basketbol’a verildi.

Gönül istiyor ki, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan adeta partisinin kalesi olan Bursa için devreye girerek, Bursaspor’un kapalı olan transfer tahtasının açılması için destek vermelerini, Büyükşehir Belediyesi’nin de aynı Ankara Başkanı Mansur Yavaş gibi kulübe maddi destek vermesini arzuluyorum.

Olur mu?

İnşallah olur diyorum.

Bursaspor, bu kentte doğan ve yaşayanların tek büyük sevdası.

Kenti yönetenlerin hemen hemen hepsi ‘Bursaspor bu kentin tanıtımında lokomotifi’ diyorlar ama iş desteğe geldiğinde hiçbirinden ses çıkmıyor.

Bence artık herkes Bursaspor’un yanında olmalı ve kulübün mali sorunlarını çözmeli