Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Bursasporlu vefayı unuttu!

Spor , 04 Ağustos 2020 Salı, 11:50

Bursaspor’un efsane kaptanlarından biri olan Mesut Şen’i dün pandemi nedeniyle ikindi namazı öncesinde kılınan cenaze namazının ardından Emirsultan Mezarlığı’na defnedildi.

Bursasporlu vefayı unuttu!
Ancak cenazeye katılanları görünce, son yıllarda bir Bursa kültürünün daha yok olduğunu görmek beni yaraladı. Mesut Şen Bursaspor’da kalması için çaba harcayan ne eski yöneticiler, ne eski taraftarlar, ne de kulübü yöneten yönetim oradaydı.

Bir avuç Bursasporlu kaptanına vefayı gösterdi.

Benim gözlerim Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan’ı arayıp durdu. Ama Mestan ve yönetimi herhalde bayram tatilinde olması nedeniyle cenaze törenine katılmadı.

Ancak şunu unutmamak lazım, dünkü cenaze törenini, pandemi nedeniyle uzaktan gözlemledikten sonra, Bursaspor’da vefanın artık kalmadığını görmek oldu.

Üzüldüm.

Nasıl Bursaspor Süper Lige yükselebilme yolunda nasıl yalnız bırakıldıysa, kaptanına da son yolculuğuna uğurlarken yalnız bırakılması beni inanın şaşırtmadı.

İNANIN ŞAŞIRIYORUM

Bursaspor Süper Lig'e yükselebilme mücadelesi verirken, çoğu eski başkan ve yöneticilerin sesi soluğu hiç çıkmıyordu. Taraftarların yeniden başkan olarak görmek istediği Levent Kızıl ile eski başkan ve bakanlardan Cavit Çağlar’ın yarın yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısı öncesindeki tweetleri yeşil-beyaz sevdalılarını bir hayli umutlandırdı.

Birde Cavit Çağlar’ın Türkiye’deki ilk duraklarının Akhisar olması nedeniyle paylaştığı tweet beni de heyecanlandırdı. Oğlu Mustafa Çağlar da TFF yönetim Kurulu’nda yer alması toplantı öncesi bir ışık mı gördü diye beni umutlandırdı.

BEŞTEPE’YE GİTTİLER

Ligin 22 takım olması nedeniyle siyasi iktidara yakın olan Adana Demirspor başkanı Murat Sancak ve sosyal medyadaki yancılarının girişimleri sonrasında Bursalı siyasilerin Ankara çıkartması olduğunu ve Bursa’nın son gelişmelerden büyük rahatsızlık duyduğu sanıyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiği paylaşıldı.

Arkadaşımız Osman Gürçay’ın yazısında belirttiği gibi, “Bursa’da Efkan Ala, Ayhan Salman ve Alinur Aktaş’ın girişimleri ile konunun Beştepe’de olumlu şekilde değerlendirildiğini ve TFF’nin gündemine geleceğini büyük olasılıkla kabul göreceğini öğrendim” sözleri bende de bir umut yeşertti.

Bunu çok değil Çarşamba günü (yarın) yapılacak TFF toplantısından sonra öğreneceğiz.

Süper Lig 24 takıma çıkartılmazsa, yapılacak en önemli olay, Bursaspor’u bu bataklıktan kurtaracak yeni bir yönetim için düğmeye basmak olmalı.